Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 22 maja

  1. Przypominamy, ze dzisiaj podczas Mszy św. o g. 11.30 grupa dzieci z naszej parafii przeżywać będzie Rocznice I Komunii św. .Zarówno dzieci jak i ich najbliższych polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
  1. Po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wystąpi Chór i orkiestra PSM im. J. Elsnera w Warszawie.

  1. Wspólnota Nieustającego Różańca serdecznie zaprasza jutro na g. 17.00 na wspólna modlitwę różańcową.
  1. W najbliższy wtorek przypada Wspomnienie MB Wspomożycielki Wiernych i nasz odpust parafialny. Z tej racji o g. 10.00 odprawiona będzie Msza sw. w intencji chorych i starszych połączona z udzieleniem namaszczenia chorych. Natomiast o g. 18.00 uroczysta sumę odprawi Ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz z par. Św. Tereski na Tamce. Po Mszy św. nabożeństwo majowe. Tego dnia nie będzie Mszy św. o g. 19.15.

Próba sypania kwiatków we wtorek o g. 19.30. Zapraszamy wszystkie dzieci komunijne, rocznicowe i wszystkich chętnych. Spotkanie przy Grocie Matki Bożej.

  1. We czwartek przypada UROCZYSTOŚC NAJSWIETSZEGO CIALA I KRWI PAŃSKIEJ (Boże Ciało). Z tej racji po Mszy św. o g. 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Będziemy szli, podobnie jak w roku ubiegłym: ul. Conrada, za pętlą skręcimy w ul. Brązowniczą i na plac przed kościołem, gdzie będzie zakończenie procesji.

 Poszczególne ołtarze przygotują:

I – KSP Totuss Tuus i Akcja katolicka

II – Wspólnoty Neokatechumenalne

III – Legion Maryi

IV – Młodzież i harcerze.

Przypominamy, że pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy więc do licznego udziału w tym wspaniałym wyznaniu naszej wiary. Prosimy też o udekorowanie na trasie procesji okien swoich domów.

  1. Legion Maryi organizuje autokarową pielgrzymkę do Obór. Wyjazd dnia 18.06.2016 g. 7.00. Powrót tego samego dnia wieczorem. Cena 50 zł.