Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (XXXIV niedzielę zwykłą) – 22 listopada 2015

Dziś w ostatnią niedzielę w roku kościelnym obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. „Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie”. On przygotował dla nas „Wieczne i powszechne królestwo, królestwo prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

1/ DZIŚ:
-    z racji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Św. o godz. 13.00. będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Chrystusowi. Jest to także dzień Akcji Katolickiej, którą otaczamy szczególną modlitwą. Zachęcamy więc do wstępowania w jej szeregi.

-    Dzisiaj tez wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. Naszą modlitwą ogarniamy więc p. Tomasza – naszego organistę oraz chór parafialny z p. Janem na czele oraz  scholę dziecięcą, młodzieżową i starszą.

2/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
rozpoczyna się adwent, czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy więc do bardziej licznego udziału we Mszach św., zwłaszcza roratach, a także większej gorliwości w modlitwie i spełnianiu dobrych uczynków.
- Natomiast w przyszły poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00 na spotkaniu Akcji Katolickiej pani dr Wiesława Dłubacz-Bełdycka (członek Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej) wygłosi referat pt. „ Władysław Reymont – pierwszy noblista niepodległej Polski.”.

3/ POZOSTAŁE:
- dziękujemy bardzo za ofiary żłożone na schody i C.O.

- Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

Ul. Bogusławskiego 16 i 17 – poniedziałek - 23 listopada
Ul. Bogusławskiego 19 (Nr. 1-200) – wtorek - 24 listopada
Ul. Bogusławskiego 19 (Nr. 201 – 326) – środa - 25 listopada
Ul. Bogusławskiego 22 – czwartek – 26 listopada
Ul. Bogusławskiego 20 – piątek - 27 listopada

Ul. Bogusławskiego 24 i 26 – poniedziałek – 30 listopada
Ul. Kochanowskiego 52 (p. I –VI włącznie) – wtorek – 1 grudnia
Ul. Kochanowskiego 52 (p. VII - X)- środa – 2 grudnia

Wizyta trwa od poniedziałku do piątku w g. 18.00 - 22.00, a  w sobotę od 11.00 - 16.00. Za miłe przyjęcie już dzisiaj dziękujemy.
Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o powieszenie karteczki z zaproszeniem na drzwiach domu.