Przeskocz do treści

Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu – 1 grudnia 2019

1/ DZISIAJ:
rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i okres Adwentu, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, a jednocześnie kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Jest to czas wzmożonej czujności i modlitwy. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszach Św. nie tylko niedzielnych, ale i w dni powszednie; do większej czujności, gorliwości w modlitwie, a także czynienia dobrych uczynków.

Tradycyjne Roraty odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie o g. 6.30. Dzieci z lampionami zapraszamy we wtorki i czwartki na g. 6.30. Dzieci po Mszy roratniej zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Gdyby Rodzicie i Opiekunowie nie mogli zostać, Siostry i Panie Katechetki pomogą w doprowadzeniu dzieci do szkoły.

Zapraszamy także do spowiedzi już na początku Adwentu, nie czekając na ostatnie chwile. Rekolekcje zaczną się w III niedzielę Adwentu, czyli 15 grudnia. Już dzisiaj zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu, aby nikogo na nich nie zabrakło.

W kiosku oraz przedsionku kościoła można nabyć świece wigilijne. Ofiary składane przy ich zakupie przeznaczone są na wigilijne dzieło pomocy dzieciom, świąteczną pomoc dla rodzin, obiady dla najbiedniejszych dzieci z naszych szkół. Także do koszy przy wejściu można składać dary rzeczowe (żywność w oryginalnych opakowaniach, słodycze, zabawki...).

Od dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny. Opłatki te będą/były poświęcone podczas Mszy Św. o g. 7:00. Ofiary składane przy ich nabywaniu przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem serdecznie dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”.

Msza święta o godz. 13:00, jak zwykle w I niedzielę miesiąca, odprawiona będzie w intencji osób oczekujących i spodziewających się dziecka. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

O g. 17.00 zaś ostatnia Msza św. gregoriańska za zmarłych (za tydzień w niedzielę o 17:00 nie będzie już dodatkowej Mszy!)

2/ JUTRO
o g. 18.00 Msza św. i spotkanie członków Akcji Katolickiej. Tematem będą przykazania Boże, zwłaszcza przypomniane podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Dlatego zapraszamy także inne osoby.

3/ W CZWARTEK
przypada I czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. będziemy modlić się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3/ W PIĄTEK zaś -

I piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Dla dzieci Msza św. o g. 17.00. Spowiedź przed Mszą św.

4/ W SOBOTĘ
po Mszy św. o g. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Kółek Różańcowych.

5/ INFORMUJEMY, ŻE:
W ubiegłym tygodniu został zamontowany na wieży Krzyż i tym sposobem kończy się etap prac zaplanowany na ten rok. Jutro rozpoczynamy montowanie dzwonów, prace demontażowe oraz rozbiórkę szalunków i rusztowań, a następnie dźwigu. Pozostanie jeszcze przed Świętami sprzątniecie i uporządkowanie terenu.

Wszystkim Ofiarodawcom za ofiary składane na ten cel oraz modlitewne wsparcie składamy serdeczne podziękowanie.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

  • ul. Conrada 8 i 18 kl. I – IV - poniedziałek – 2 grudnia
  • ul. Conrada 18 kl. V – X - wtorek – 4 grudnia
  • ul. Conrada 14 i 16 - środa – 4 grudnia
  • ul. Conrada 17 i 19 - czwartek – 5 grudnia
  • ul. Conrada 23 –sobota– 7 grudnia
  • ul. Conrada 21 oraz 3a i 3b - poniedziałek – 9 grudnia
  • ul. Conrada 5 i 5b - wtorek – 10 grudnia

Za dotychczasowe miłe przyjęcie w ubiegłym tygodniu bardzo dziękujemy. Dziękujemy także za złożone przy tej okazji ofiary.