Przeskocz do treści

Dawni rezydenci

ks. Damian Skiba

Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne "Redemptoris Mater" w 2013 roku, zaś 25 maja tegoż roku z rąk Jego Eminencji Kazimierza Kard. Nycza przyjął święcenia w stopniu prezbiteratu. Do naszej parafii posłany został jako neoprezbiter.

Obowiązki wikariusza pełnił pośród nas od 25 sierpnia 2013 roku.

Od 27 sierpnia 2017 roku do końca sierpnia 2021 roku pełnił funkcję rezydenta aż do zakończenia specjalistycznych studiów i uzyskania tytułu licencjata z prawa kanonicznego na UKSW.

Imieniny: 26 września, we wspomnienie ŚŚ. męczenników, Kosmy i Damiana.
E-mail:

ks. Piotr Jarota

Ks. Piotr pochodzi z diecezji łowickiej. Świecenia kapłańskie przyjął z rąk ks. bpa Andrzeja Dziuby 1 czerwca 2013 roku. Po roku pracy jako wikariusz w macierzystej diecezji został skierowany na studia - prawo kanoniczne na UKSW.

W naszej parafii posługiwał od 16 sierpnia 2014 do końca czerwca 2020 roku. Od 1 lipca 2020 r. wikariuszem w par. Świętego Ducha w Łowiczu.

Imieniny: 29 czerwca, w uroczystość śś. Apostołów, Piotra i Pawła.

ks. Maciej Jaszczołt

Ks. Maciej otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. kard. Kazimierza Nycza dn. 2 czerwca 2012 roku. Przybył do nas z parafii św. Mikołaja, Biskupa i Męczennika w Tarczynie -  swojej pierwszej parafii, w której przez 3 lata posługiwał jako wikariusz. Został skierowany na specjalistyczne studia biblijne na UKSW w Warszawie.

Opiekował się grupą przygotowującą Światowe Dni Młodzieży 2016 w naszej Parafii, następnie młodzieżą z tej grupy pod nowym szyldem - Duszpasterstwo Młodych „Most Franciszka”). Ks. Maciej prowadził comiesięczne wykłady biblijne pt. „Biblia na Chomiczówce” i spotkania Kręgu Biblijnego Rodzin. Organizował i był przewodnikiem corocznych pielgrzymek do Ziemi Świętej.

W naszej Parafii posługiwał od 22 sierpnia 2015 do 24 sierpnia 2019 roku. Następnie posłany do parafii archikatedralnej, gdzie pełni funkcję wikariusza, katechety oraz kapelana szpitala.

Imieniny: 14 maja, w święto Św. Macieja Apostoła.

E-mail:
Facebook: www.fb.com/maciekjaszczolt

ks. Marcin Kłosowski

Ks. Marcin pochodzi z diecezji Gliwickiej, gdzie dn. 30 maja 2009 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Jana Wieczorka. Ostatnie 2 lata pracował w Lublińcu (40 km za zachód od Częstochowy). Został skierowany przez swojego ks. bpa na studia magisterskie do Warszawy z zakresu psychologii.

W naszej parafii posługiwał od 1 września 2011 do końca czerwca 2016 r.

Pełnił funkcję reydenta i opiekuna grup parafialnych (m.in. Ruchu Światło-Życie).

Imieniny: 11 listopada, we wspomnienie Św. Marcina z Tours.

ks. Mirosław Kreczmański

Ksiądz Mirosław przyjął święcenia kapłańskie z rąk J.E. Kard. Prymasa Józefa Glempa w 1994 roku. Przez wiele lat był sekretarzem, a przez ostatnie 4 lata kapelanem ks. Kardynała Józefa Glempa.

Od października 2010 r. ks. Mirosław jest rezydentem naszej parafii. Obecnie podejmuje studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie filologii polskiej. Do połowy 2013 r. pełnił również funkcję dyrektora Biblioteki Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

ks. Mirosław posługiwał nam do końca czerwca 2015 roku. Od 28 czerwca tego roku jest proboszczem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce w Warszawie.

Imieniny: 16 maja, czyli w uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i Archidiecezji Warmińkiej.

Ks. Paweł Muranowicz

Ks. Paweł jest kapłanem diecezji łowickiej. Podejmuje studia doktoranckie
z mediów na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego.

W naszej parafii od 1 września 2013 do początku lipca 2014 r.

Imieniny: 29 czerwca, w uroczystość ŚŚ. Piotra i Pawła.

ks. Piotr Ochotny

Ks. Piotr Ochotny pochodzi z diecezji włocławskiej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. bp. Wiesława Meringa w 2010 r.

Po dwóch latach pracy duszpasterskiej we Włocławku, został skierowany na studia doktoranckie do Warszawy z zakresu filozofii przyrody.

W naszej parafii posługiwał od października 2012 do czerwca 2014 roku. Pełnił funkcję Ks. Rezydenta i opiekuna grup parafialnych.

Imieniny: 29 czerwca, w uroczystość ŚŚ. Piotra i Pawła.

ks. Krzysztof Naczk

Urodzony 13 kwietnia 1979 roku w Sierakowicach na Kaszubach. Święcenia kapłańskie otrzymał 5 czerwca 2005 roku w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Przez 2 lata pracował jako wikariusz w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Człuchowie.

W 2007 roku skierowany na studia doktoranckie z zakresu teologii moralnej oraz magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2009 roku był także słuchaczem studium psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji.
W międzyczasie pracował jako psycholog i psychoterapeuta w Katolickim Ośrodku Pomocy Psychologiczno-Pastoralnej „Dewajtis” w Warszawie.

Po powrocie do macierzystej diecezji pelplińskiej jest rezydentem w parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, a także pełni funkcję dyrektora Centrum Psychologiczno-Pastoralnego "WIĘŹ" w Tczewie.

W naszej parafii był rezydentem asystentem kościelnym w latach 2007-2013:
- Koła Przyjaciół Radia Maryja
- Róż Różańcowych i Bractwa Szkaplerza Świętego
- młodzieżowej wspólnoty Ruchu Światło-Życie
- grupy modlitewnej "La Pieta"