Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Świętej Trójcy – 16 czerwca 2019

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy we czwartek brali udział w procesji fatimskiej i w uroczystości poświęcenia Krzyża Niepodległości. Dziękujemy także Inicjatorom i Wykonawcom tego wspaniałego dzieła. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątkowa gazetkę o dojściu Polski do niepodległości oraz krótką relacją z tego wydarzenia.

We środę będzie miało miejsce zakończenie roku szkolnego. Msza św. kończąca rok katechetyczny będzie odprawiona dla szk. NR „80” we wtorek o g. 10.00 a dla „352” we środę o g. 8.00. Serdecznie zapraszamy nie tylko Dzieci, ale także Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców.

W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy świętych tego dnia: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18 (nie ma Mszy o 13!). Po Mszy św. o g. 11.30 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.

Ołtarze przygotują kolejno:
1. Totus Tuus i Akcja Katolicka
2. Grupy Neokatechumenalne
3. Legion Maryi
4. Młodzież i Harcerze

Procesja przejdzie ulica Brązowniczą do pętli autobusowej Conrada i dalej Brązowniczą do kościoła. Okolicznościowe kazanie będzie w kościele podczas Mszy św. Zakończenie procesji na placu przed kościołem, dlatego prosimy, aby w bramie wejściowej nie parkować samochodów. Prosimy o udekorowanie bloków i okien na trasie procesji. Zachęcamy także do licznego udziału zarówno we Mszach św. jak i procesji. To nasze świadectwo i wyznanie wiary.

Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe przychodzą w swoich uroczystych strojach.

Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki i nosić poduszki podczas procesji Bożego Ciała, zapraszamy na spotkanie we wtorek o g. 18.00 przy Grocie Matki Bożej.

Podczas tej Mszy św. zostanie odsłonięte i poświęcone nowe tabernakulum.

W kiosku można nabyć nowe numery gazet i czasopism.

Zainteresowanych informujemy, że Uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku będzie miała miejsce w sobotę 16 maja o g. 11.00 dla szk. Nr „80” oraz 23 maja dla szk. Nr „352” i pozostałych dzieci z naszej Parafii. Przypominamy, że do I Komunii św. przystępują dzieci z klas III-ich. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie miało miejsce w sobotę 23 września o g. 10.00. Obecność wszystkich Rodziców i Dzieci obowiązkowa.