Przeskocz do treści

Wspólnota Dorosłych

Spotkaliśmy się przy okazji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w naszej Parafii. Wydarzenie to było dla nas niepowtarzalną okazją do lepszego poznania się, aktywnego działania, budowania relacji i wzajemnego zaufania, ale przede wszystkim wspólnej modlitwy. Po lipcu 2016 została nam nie tylko przyjaźń... ale i apetyt na coś więcej.

Pragniemy nadal spotykać się, by pogłębiać naszą relację z Panem Bogiem i ze sobą, wspólnie modlić się, wzrastać duchowo oraz uczyć się od siebie nawzajem i zaproszonych gości. Chcemy tworzyć w Parafii miejsce dla osób takich jak my (w wieku postakademickim) - różnych stanów i zawodów, na różnych etapach naszego już trochę bardziej dorosłego życia.

Spotykamy się co drugą sobotę o godz. 9:00 oraz czasami (tak bardziej towarzysko) przy innych okazjach. Na spotkaniach modlimy się, dzielimy Słowem Bożym, a także rozważamy nurtujące nas zagadnienia wiary i Kościoła - często z zaproszonymi przez nas gośćmi. Pod swoje opiekuńcze skrzydła przygarnął nas ks. Proboszcz, a od 2021 roku opiekuje się nami ks. Tomasz - za co jesteśmy naszym duszpasterzom bardzo wdzięczni.

Jeśli czujesz, że ta formacja jest dla Ciebie - zapraszamy Cię serdecznie do dołączenia do nas! Niezależnie od Twojego wieku 🙂 Bo jak mawia ojciec Leon Knabit:

"Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha." 🙂

Miejsce spotkań: sala Matki Bożej w domu parafialnym [zobacz mapkę]
Kiedy:
terminy poniżej w kalendarzu