Przeskocz do treści

Schola 10:00

Krótko o nas

W skład naszego zespołu wchodzi obecnie kilkanaście osób w różnym wieku (głównie osoby dorosłe). Nie mamy wykształcenia muzycznego, ale staramy się w różny sposób sami zdobywać wiedzę i umiejętności. Dzielimy się swoim doświadczeniem i służymy sobie wzajemnie pomocą. Od wielu lat modlimy się śpiewem i grą podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00 w niedziele. Włączamy się też w przygotowanie śpiewów w czasie uroczystości i świąt.

Zapraszamy!

Gorąco zapraszamy osoby, które chcą do nas dołączyć. Można po prostu przyjść na próbę, podejść do nas po Mszy św. albo napisać na adres: .

Nasze próby odbywają się w niedziele o 8.45 w sali Matki Bożej.

Trochę historii

Nasz zespół powstał w pierwszych latach po powstaniu parafii (lata 80-te). W ciągu tego czasu wielokrotnie zmieniał się jego skład. Ale zawsze był wspólny cel: chęć służenia Bogu, śpiewania na Jego chwałę. Chcemy modlić się śpiewem, ale też zależy nam na tym, aby nasz śpiew przybliżał ludzi do Boga. Dlatego cieszy nas, kiedy w nasz śpiew włączają się ludzie obecni na Eucharystii.

Część z nas jest związana z Ruchem Światło-Życie (tzw. oaza) i w nim się formuje. Wielu z nas właśnie poprzez coniedzielne śpiewanie na Mszy Świętej trafiło (często po kilku latach) do parafialnej wspólnoty oazowej. Dużo czerpiemy z Ruchu Światło-Życie - to właśnie tam, na szczeblu diecezjalnym są organizowane warsztaty animatora muzycznego, które wspomagają rozwój umiejętności muzycznych, ale przede wszystkim uczą, jak dobierać pieśni na liturgię, w zależności od okresu liturgicznego, w oparciu m.in. o czytania z dnia.