Przeskocz do treści

Studencko-absolwencka (DKF)

{tab=Trochę o DKF-ie}

DKF jest duszpasterstwem dla młodych dorosłych osób naszej parafii. Grupa powstała, abyśmy mogli spotykać się w celach kulturalno-towarzyskich w gronie osób wierzących, które łączy Chrystus. Na początku spotykaliśmy się jako Dyskusyjny Klub Filmowy, ale wkrótce zapragnęliśmy czegoś więcej, zmieniliśmy nazwę na Dyskusyjny Klub Formacyjny - do spotkań filmowo-dyskusyjnych dołączyły spotkania modlitewno-formacyjne.

Jesteśmy małą grupą (tylko kilka osób, ale mamy nadzieję, że grupa będzie się powiększać). Terminy spotkań ustalamy wspólnie, w czym pomaga nam lista mailowa. Współpracujemy z innymi grupami chrześcijańskimi. Korzystamy z działalności innych wspólnot i informujemy się nawzajem o wartościowych inicjatywach w Kościele (za pomocą listy mailowej), a także sami organizujemy coś dla innych - dwa razy w roku prowadzimy warsztat modlitwy tańcem u nas w parafii (w salce Św. Jana), zapraszamy na koncerty pieśni artystycznej, a także dzielimy się innymi talentami jakie posiadają osoby z naszej grupy. Patronem DKF-u jest św. Jan Maria Vianney i za jego wstawiennictwem modlimy się za kapłanów. Jeśli jesteś młodą wierzącą osobą, nie masz jeszcze własnej rodziny, a chcesz coś robić z innymi i dla innych, spędzać w miły sposób swój wolny czas razem z ludźmi, którzy również kochają Jezusa, dzielić się swoimi talentami, rozwijać się i modlić we wspólnocie - dołącz do nas! 🙂

Opiekunem DKF-u jest ks. Piotr.

{tab=O spotkaniach}

Spotykamy się dwa razy w miesiącu:

1) jedno spotkanie o charakterze formacyjnym – odbywa się zwykle w IV niedzielę miesiąca w salce Św. Jana lub u Ks. Piotra; wspólnie modlimy się nieszporami, a potem dyskutujemy na tematy związane z naszą wiarą i duchowością
2) drugie spotkanie o charakterze kulturalnym – odbywa się zwykle w II niedzielę miesiąca; spotykamy się zazwyczaj u jednego z DKF-owiczów przy filmie i czymś słodkim, dzielimy się naszymi przeżyciami i spostrzeżeniami.

Spotkania formacyjne odbywają się w niedziele o godz. 19:00 w salce Św. Jana w domu parafialnym (spotykamy się przy zakrystii po Mszy Św. o 18:00), natomiast miejsce i czas spotkań kulturalnych ustalamy wspólnie, najczęściej jedno z nas zaprasza pozostałych do siebie.

Zapraszamy! 🙂

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, czegoś dowiedzieć lub coś zasugerować, napisz na adres:

{tab=Najbliższe terminy}

terminarz najbliższych spotkań (po mszy św o 18:00 w niedziele, czyli ok. 19:00):

18 maja -  „Drogowskaz chrześcijanina – Kazanie na górze i 8 błogosławieństw” - sala św. Jana

25 maja - Jarmark św. Dominika - spotkanie kulturalno-towarzyskie na Służewie u Dominikanów, spotkamy się wcześniej niż o 18, godzina do ustalenia (napisz do nas mejla - poinformujemy)

15 czerwca - „Jan XXIII, Jan Paweł II – charyzmat i przesłanie” - sala św. Jana

22 czerwca - modlitewne spotkanie podsumowujące ten rok akademicki – temat: „Miłosierdzie chrześcijańskie” - sala św. Jana

{tab=Świadectwa}
Emilka:

DKF jest dla mnie błogosławionym czasem, w którym wzrastam. Jest tu miejsce dla każdego, kto chce podzielić się sobą, swoimi myślami, obserwacjami w zasadzie na każdy temat. Bo tematów dotykamy przeróżnych, mogą dotyczyć wiary (na spotkaniach formacyjnych), ale dotyczą także innych aspektów życia (na spotkaniach filmowych).

We wspólnocie jest także miejsce na inne inicjatywy: kino, wycieczki, sport, taniec, sylwester, sesje zdjęciowe itd. W zasadzie robimy to, co przyjdzie nam do głowy. To jest miłe mieć blisko domu - grono dobrych znajomych. Każdy jest dla mnie darem. 😀

Magda:

Cieszę się, że mamy u nas w parafii wspólnoty dla każdego, ja swoje miejsce znalazłam w DKF-ie, tu mogę się spotykać z ludźmi w podobnym wieku, którzy są mi bliscy, bo łączy nas to co najważniejsze – Bóg. DKF pozwala mi pełniej uczestniczyć w życiu Kościoła, to dla mnie bardzo ważne, żeby być we wspólnocie, rozwijać się duchowo, a także po prostu miło spędzać czas z ludźmi, którzy wyznają te same wartości co ja.

{/tabs}