Przeskocz do treści

[Bierzmowanie 2020] Informacje po 26 stycznia 2020

Kochani kandydaci i rodzice! Informacje ze spotkania 26 stycznia.

1/ W niedzielę 26 stycznia, w obecności wspólnoty parafialnej oraz naszych rodziców uroczyście przyjęliśmy oraz wyznaliśmy wiarę w Jezusa Chrystusa, a więc wiarę całego Kościoła rzymsko-katolickiego, którego jesteśmy członkami. Wyznanie wiary podczas Mszy, które ma miejsce po homilii, nasze katolickie Credo nazywamy również symbolem nicejsko- konstantynopolitańskim. To duży krok w przygotowaniu do bierzmowania. Tę właśnie wiarę umocni w nas Sakrament Bierzmowania.

2/ Z racji zbliżających się ferii W LUTYM NIE BĘDZIE SPOTKANIA ogólnego. Najbliższe spotkanie formacyjne w kościele będzie miało miejsce 1 marca, a kolejne 29 marca. Jak zwykle rozpoczniemy od Mszy św. o 18.00, a potem spotkanie.

3/ Metryki Chrztu św.(!!!) oddajemy najpóźniej na najbliższe spotkanie z animatorem. Osoby, które dostarczyły metryki wraz z deklaracjami na początku przygotowania jedynie informują o tym animatorów.

4/ Przypominam o uczestnictwie na Mszy św. i comiesięcznej spowiedzi, zwłaszcza podczas ferii, to będzie pierwszy sprawdzian waszej wiary, czy w przyszłości będziecie chodzić do Kościoła. Bez uczestnictwa we Mszy św. nasza wiara umiera, tak jak ciało bez pokarmu.

5/ Dla osób, które nie zaliczyły Różańca – 1 luty, w kościele górnym, po Mszy św. o 8.00 około 8.20. (różaniec w pierwszą sobotę miesiąca)

6/ 7 lutego SPOWIEDŹ PIERWSZOPIĄTKOWA od 16.30 do 18.30.

Aby stać się w pełni dojrzałym człowiekiem potrzebujemy łaski sakramentalnej (Spowiedź  św. i Msza św.), która jest jak miłość rodziców, która was kształtuje i pomaga wzrastać w latach i w wierze. Ks. Kardynał Wyszyński, biskup Warszawy, który był tak dobry dla ludzi, że wszyscy nazywali go Ojcem, tak wiele o tym mówił: że rodzina musi być Bogiem silna, że nie można wychować człowieka bez Boga, że nie można być w pełni dojrzałym człowiekiem, mężczyzną czy kobietą bez wiary kościoła i jego sakramentów.

7/ Na stronie umieszczam pacierz bierzmowanego, który będziemy zaliczać na koniec przygotowania u animatorów. Wystarczy poświęcić 5 minut dziennie, aby odmówić pacierz rano, wieczorem czy w ciągu dnia (w ten sposób najłatwiej przyswoić sobie modlitwy).

Na koniec życzę wam śniegu i odpoczynku podczas ferii zimowych i wszystkim błogosławię: w Imię Ojca, i Syna, i Ducha świętego. Amen.