Przeskocz do treści

[Bierzmowanie 2020] Informacje po 5 stycznia 2020

Symbol konstantynopolitański -
Wyznanie wiary mszalne
(„Wierzę w Jednego Boga... ”)

Na początku przygotowania do Bierzmowania - w obecności rodziców i całej wspólnoty wierzących - zostaliście przyjęci do grona kandydatów do Bierzmowania. Przed nami Obrzęd przekazania symbolu wiary - 26 stycznia, Niedziela, godz. 18.00. Uroczyście uznamy za swoją wiarę, którą wyznaje cały Kościół rzymsko-katolicki. Wiarę kościoła do którego przynależymy my i nasi rodzice.

Przychodzimy do kościoła 17.50!!!, zajmujemy zarezerwowane miejsca na środku, chwilę przed nastąpi przygotowanie do celebracji; Uwaga!!! tego dnia obecność rodziców obowiązkowa.

Z racji Roku Eucharystii staramy się o piękną liturgię, w związku z tym każda z grup przygotowuje liturgię na dany miesiąc: na 26 stycznia liturgię przygotowuje grupa p. Marii (czytania: kandydat + rodzic; psalm: kandydat albo organista; modlitwa wiernych: odczytuje kandydat; dary (3 kandydatów) z komentarzem: odczytuje kandydat; teksty przygotowują animatorzy, wy pięknie odczytujecie.

Proszę o zaangażowanie i obecność wszystkich kandydatów i ich rodziców.

Pozostałe informacje:

  1. UWAGA! PORZĄDKUJEMY WPISY W INDEKSIE (proszę samodzielnie wpisywać daty wszystkich wpisów), zgłoszenie kandydatury katechecie, bez tego wpisu w indeksie jak i opinii katechety na koniec przygotowania nie będę mógł dopuścić do Bierzmowania [koniecznie trzeba chodzić na religię],
  2. Proszę, aby nie dokonywać wpisów do indeksu ze spotkań grupowych (nie nosimy indeksów na spotkania grupowe, animatorzy mają listę i sprawdzają obecność na swojej liście); indeksy do podpisu przynosimy na spotkaniach grupowych,
  3. Macie prawo nie być na 2 spotkaniach ogólnych (usprawiedliwiają u mnie rodzice przez sms) i na 2 spotkaniach grupowych (usprawiedliwiacie sami u animatora),
  4. Do końca stycznia dostarczacie metryki chrztu do animatorów (jeśli ktoś był chrzczony w parafii tutejszej, idzie do kancelarii parafialnej i bierze numer aktu chrztu i podaje numer dla animatora, wszyscy chrzczeni nie w tej parafii dostarczają metryki chrztu z parafii, gdzie byli chrzczeni)
  5. SPOWIEDŹ: przypominam, że spowiadamy się w I piątki miesiąca od 16.30 – 19.00 (najbliższy 7 lutego, jeśli ktoś nie może to spowiada się w innym terminie). Uczymy się, że każdy dorosły człowiek spowiada się przynajmniej raz w miesiącu i w każdą niedzielę przyjmuje Komunię św. Na tym polega dojrzałość chrześcijańska i ludzka.
  6. Roraty (3 wpisy)
  7. Różaniec (4 wpisy, jeśli ktoś nie był - to w każdą I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 jest Różaniec)

Do zobaczenia,
ks. Andrzej