Przeskocz do treści

Bierzmowanie 2020 – pierwsze spotkanie.

W I niedzielę października, tj. 6 października 2019 r. po Mszy św. o godz. 18:00 rozpocznie się przygotowanie młodzieży do Bierzmowania na rok 2020, pt. „Wierzę, bo chcę ”.


Zacznijmy… od wątpliwości:

„Słyszałem, że trzeba zbierać podpisy w jakiś książeczkach, że sprawdzają obecność na Mszy, że trzeba chodzić na różaniec, roraty, drogę krzyżową!”

„Czuję się przymuszona”.

„Nie rozumiem prawie w ogóle tego, co mówią na spotkaniach przed Bierzmowaniem. Dla mnie to jakaś subkultura…”

„Mój brat był dwa lata temu u bierzmowania. Mówił, że w ogóle nie czuł, żeby te dary na niego spłynęły”.

Moja kumpela mówiła, że idzie się bierzmować, bo potem nie dostanie ślubu kościelnego”.

OK, Twoje pytania, wątpliwości i zarzuty są uzasadnione. A gdybyśmy przedstawili Ci, bez żadnego ściemniania, przekonujące odpowiedzi na Twoje wątpliwości, to czy byłbyś/abyś zainteresowany/a?

CHRYSTUS PATRZY NA WAS Z MIŁOŚCIĄ. TO SPOJRZENIE CHRYSTUSA, ŚWIADOMOŚĆ MIŁOŚCI, KTÓRA W NIM OKAZAŁA SIĘ POTĘŻNIEJSZA OD WSZELKIEGO ZŁA I WYNISZCZENIA, TA ŚWIADOMOŚĆ POZWALA NAM PRZETRWAĆ. (Jan Paweł II)

Młodzieży (i rodzicom) przypominamy, że właściwym czasem rozpoczęcia przygotowania do Sakramentu Bierzmowania jest VIII klasa szkoły podstawowej. Do Was zwłaszcza skierowane jest to zaproszenie. Młodzież ze szkół spoza naszej parafii również serdecznie zapraszamy. Wymagamy pisemnej zgody na bierzmowanie od ks. Proboszcza miejsca zamieszkania od osób, które nie mieszkają na terenie naszej Parafii. Takie osoby przychodzą na pierwsze spotkanie z pisemną zgodą i deklaracją.

Odpowiedzialnym za Bierzmowanie jest ks. Andrzej Kunicki.

Deklarację kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania [pobierz druk] składamy u ks. Andrzeja lub w zakrystii kościoła czy kancelarii.

Ostatecznym terminem składania deklaracji jest niedziela, 29 września.

Z błogosławieństwem
ksiądz Andrzej Kunicki i ekipa