Przeskocz do treści

[Bierzmowanie 2021] Informacje po spotkaniu 24 stycznia

1) Następne nasze spotkanie już w Wielkim Poście 21 lutego 2021 r. ( I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU) UWAGA! Proszę wszystkich o podpisanie i zaznaczenie, np. jakąś naklejką swojego indeksu, aby nie powtórzyła się sytuacja z ubiegłego spotkania.

2) Wielki Post rozpoczynamy Środą Popielcową, 17 lutego
Msza św. z posypaniem głowy popiołem o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.

W tym dniu obowiązuje Post Ścisły :

  1. jakościowy (nie jemy mięsa)
  2. ilościowy (jedynie trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta)

Przypominam: czy jesteś w niedzielę na Mszy w kościele górnym czy dolnym indeks zostawiasz przed Mszą na stoliku przy głównej zakrystii, a odbierasz po Mszy. Kiedy się spowiadasz indeks dajesz najpierw księdzu w konfesjonale, a później po Mszy podpisujesz w zakrystii.
WIĘCEJ O WIELKIM POŚCIE I WYMAGANIACH POWIEM NA SPOTKANIU LUTOWYM
3) 5 lutego – I piątek miesiąca – Msza św. godz. 17.00 dla Was jest obowiązkowa. W tym dniu przyjmujemy Komunię św. Wynagradzającą Panu Jezusowi za nasze grzechy i spowiadamy się
(zachęcam również do spowiedzi na początku Wielkiego Postu, najlepiej spowiadać się w niedzielę, kiedy jesteś na Mszy św.)
SPOWIEDŹ RAZ W MIESIĄCU obowiązuje !!! (na następnym spotkaniu obejrzymy sobie film o spowiedzi i rozdam wam foldery z formułą spowiedzi i rachunkiem sumienia)
4) Spotkania z animatorami online są obowiązkowe, będą się kończyć dwu częściowym egzaminem (teoria + pacierz)
5) Obowiązkowo proszę uczęszczać na lekcję religii, bez opinii katechety nie dopuszczę nikogo do bierzmowania
6) W niedzielę jesteś na Mszy św. albo oglądasz transmisję !!!! (potwierdzenie w indeksie – wpisywać koniecznie daty, siostra czy ksiądz tylko podpisują, daty wpisujecie sami, proszę Was o to; indeks to wasza wizytówka, kto nie ma proszę odebrać w kancelarii)
7) Przypominam, aby założyć teczkę kandydata do bierzmowania. Już w teczce powinien być akt chrztu. Po akt chrztu udajecie się do parafii, gdzie byliście chrzczeni. Parafia nie przechowuje aktów chrztu z Komunii św., trzeba nowy. Jeśli ktoś był chrzczony w naszej parafii, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych nie musi załatwiać aktu chrztu.
8) Pełna wersja filmu o Klarze Badano, dla chętnych: link
9) I spotkanie KSM – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
11 lutego godz. 17.30 w SALI MATKI BOŻEJ, kierujemy się za tunelem łączącym Kościół z plebanią w lewo, kierunkowskazy na sale katechetyczne, następnie na dół do Sali Matki Bożej. Zobacz mapkę.