Przeskocz do treści

XVII niedziela zwykła – 24 lipca 2022

1/ Przypominamy, że dzisiaj obchodzimy Dzień Babci i Dziadka oraz Osób Starszych i Seniorów. Pamiętajmy o tych, którym z reguły bardzo wiele zawdzięczamy. Wyrazem wdzięczności niech będzie nie tylko modlitwa, ale dobroć i życzliwość na każdy dzień.

2/ Jutro - 25 lipca - przypada wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona Kierowców, Automobilistów i Podróżnych. Z tej racji będziemy się modlić o bezpieczeństwo na naszych drogach, a po Mszy św. o g. 18:00 będzie miało miejsce poświęcenie wszelkiego rodzaju pojazdów (nie tylko nowych). Zainteresowanych więc prosimy o postawienie pojazdów możliwie najbliżej kościoła.

3/ We wtorek natomiast przypada wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP.

4/ W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.

5/ Ofiarodawcom za złożone ofiary namalowanie i docieplenie kościoła bardzo serdecznie dziękujemy.

6/ Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd we czwartek, 11 sierpnia o 6:00 rano. Powrót tego samego dnia wieczorem. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

7/ Zachęcamy także do włączenia się na pielgrzymki, które z różnych miast i miejscowości wyruszają w sierpniu na Jasną Górę.

8/ Młodzież od 14 do 19 lat Wspólnota Emmanuel zaprasza na forum młodych do Lasek. Termin od 24 do 29 lipca.

9/ Mama z dzieckiem z Ukrainy poszukuje odpłatnie małego mieszkania. Bliższe informacje w zakrystii.

Wszystkim wypoczywającym życzymy miłego wypoczynku, dużo wrażeń i miłych przygód, a Gościom dobrego samopoczucia wśród nas oraz szczęśliwych powrotów.