Przeskocz do treści

XXXIII niedziela zwykła – 19 listopada 2023

1/ Przypominamy, że dzisiaj odbywa się przed naszym kościołem Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Chętnych do tego pięknego dzieła, prawdziwej i konkretnej miłości bliźniego serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj także po Mszy św. o g. 18:00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Dla zainteresowanych obecność obowiązkowa.

2/ W tym tygodniu (we wtorek, 21 XI) Ks. Konrad będzie obchodził swoje imieniny. Ze względu na jego wyjazd życzenia Solenizantowi złożymy w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30.

3/ Wspólnota Nieustającego Różańca - tradycyjnie 23 dnia miesiąca - zaprasza w czwartek na wspólna modlitwę różańcową.

4/ W środę, 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, Patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o parafialnym Chórze, o Scholi dorosłych i Scholi dziecięcej, a zwłaszcza p. Tomku - naszym organiście oraz p. Janie, p. Ani i s. Zofii, którzy opiekują się tymi zespołami muzycznymi.

5/ W sobotę, 25 listopada natomiast wspominać będziemy św. Katarzynę Aleksandryjska - Patronkę naszych Sióstr Katarzynek. Pamiętajmy więc o Siostrach w naszych modlitwach.

6/ Na stolikach też są do nabycia gazety i czasopisma, a przy wyjściu z kościoła gazetka parafialna.

7/ Przypominamy, że ze względu na bardzo krótki okres Bożego Narodzenia i wcześniejsze ferie tegoroczną wizytę duszpasterską rozpoczniemy już w Adwencie.

Na stronie parafialnej znajduje się link do specjalnego formularza (prosimy nie wysyłać mejlów - w tym roku przyjęliśmy sposób poprzez formularz Google). (W kościele są wyłożone też tradycyjne, papierowe karty, jednak, jeśli tu już jesteś Droga Parafianko / Drogi Parafianie, prosimy o zgłaszanie przez formularz.) Zgłoszenia prosimy przesyłać do końca listopada.

Prosimy także zadbać o sąsiadów i znajomych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Podsumowaniem każdego tygodnia będzie, podobnie jak w roku ubiegłym wspólna Mszy św.

Jest jeszcze kilka miejsc dla dorosłych na adwentowe warsztaty. Więcej informacji na stronie parafialnej. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w I niedzielę adwentu, czyli 3 grudnia i trwać będą do wtorku włącznie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy

8/ Rycerze Kolumba