Przeskocz do treści

Podziękowanie :: 15 marca 2020, g. 22:00

Kochani Parafianie, Szanowni Państwo,

Dokładnie tydzień temu, w poprzednią niedzielę podczas Mszy Św. dziękowałem Wam za obecność na Mszach Św. i nabożeństwach, zwłaszcza w ostatnim czasie. Za piękne świadectwo wiary, pobożność i gorliwość. Dzisiaj chcę także Wam podziękować za Waszą dojrzałość i odpowiedzialność. Za posłuszeństwo i świadomość trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Chcę Wam podziękować za to, że zostaliście w domu - mam nadzieję, że korzystając z mediów, by uczestniczyć we Mszy Św. i nabożeństwach. Dla mnie –kapłana - to chyba najtrudniejsza i najbardziej smutna niedziela... Pewnie i dla Was, dlatego wszystkim bardzo współczuję i ogarniam Was swoją modlitwą.

Moi Drodzy, nie może nas jednak, mimo całej złożoności sytuacji, ogarniać smutek, beznadziejność, apatia i bezsilność. Nie dajmy ponieść się emocjom. Mamy wspaniałych, oddanych lekarzy i pielęgniarki, cały zastęp ludzi, którzy czynią wszystko, by tej sytuacji zaradzić, zniwelować jej skutki, zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby, doprowadzić do stanu normalności.

Ale mamy też Pana Boga, który jest z nami, bo powiedział „nie zostawię Was samych; Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Jemu więc w modlitwie polecajmy chorych, zmarłych i ich najbliższych, cały Personel medyczny, Władze państwowe i wszystkich odpowiedzialnych za rządzenie. Módlmy się także za nas, byśmy potrafili w pokorze i cichości serca tę trudną sytuację przetrwać.

Chcę jednocześnie poinformować, że w tygodniu odprawiane są Msze św. wg codziennego grafiku, zgodnie z przyjętymi intencjami (nie ma natomiast żadnych innych nabożeństw). Przez cały tydzień (od 8.30 do 17.00) będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w górnym kościele. Codzienne zapraszam też do modlitwy w swoich domach, zwłaszcza o 20.30. My, kapłani i siostry, w tym czasie będziemy się modlić w kościele.

Pamiętajmy też o wzajemnej pomocy sąsiadom, ludziom starszym, samotnym.

Kochani Rodzice, wykorzystajcie czas, by być z dziećmi, to wspaniała okazja do większej bliskości. Bądźmy w tej trudnej sytuacji razem z sobą i z Bogiem.

Wasz Proboszcz - ks. Jan Szubka