Przeskocz do treści

Informacje ze spotkania 29 maja

Z ważnych informacji:

1/ Przypominam o nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę 17.15, a w dni powszednie 18.30 - obowiązuje Was 1 wpis do indeksu.

2/ Spotkanie w grupach w miesiącu czerwcu zależy od animatorów, jeśli macie wszyscy zaliczony pacierz; oddaliście świadectwa chrztu św.; macie wybrane imię do bierzmowania z uzasadnieniem (indeks); wybranego świadka; potwierdzenie katechety, że chodziliście na religię w roku 2021/2022 (indeks) oraz pytania egzaminacyjne na wrzesień - możecie spokojnie jechać na wakacje.

3/ w ramach spotkania formacyjnego w czerwcu odbył się Rajd Rowerowy „Śladami św. s. Faustyny Kowalskiej”, nieobecni, mają czego żałować.

4/ KSM zaprasza na spotkania czwartkowe g. 19.00 w Sali Matki Bożej - wyjątkowo zainteresowanych zapraszamy w najbliższą środę (15.06) na godzinę 19.00 do Sali Matki Bożej, będziemy oglądać film o Eucharystii, pt. „Jestem”, będzie popcorn.

UWAGA!
w najbliższy czwartek 16 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Zróbcie wszystko, aby uczestniczyć w procesji Bożego Ciała tego dnia, ok. godz. 12.00 wyruszy procesja spod kościoła. Młodzież wraz z harcerzami przygotowuje ołtarz I. Nie może Ciebie zabraknąć.

5/ WYBÓR ŚWIADKA:

Kto może być świadkiem?
a) ukończone 16 lat
b) nie może być rodzic
c) najlepiej rodzice chrzestni
d) musi mieć bierzmowanie, a na uroczystości bierzmowania przyjmie Komunię św. (czyli może przystępować do sakramentów spowiedzi i Komunii św., nie żyje w związku niesakramentalnym)

5/ Po wakacjach od pierwszej lekcji postarajcie się o zaświadczenie od katechety, że w nowej szkole również chodzisz na religię (indeks str.19). Nikogo, kto nie chodzi na religię, nie dopuszczę do bierzmowania.

6/ Czego możemy się spodziewać po wakacjach?
a) W pierwszych tygodniach września (do 18 września) - jedno spotkanie z animatorami weryfikujące dokumenty oraz złożenie egzaminu:
jakie dokumenty? (proszę, aby każdy kandydat oddał animatorowi teczkę z poniższymi dokumentami)

  • świadectwo chrztu (jeśli nie oddał)
  • na oddzielnej kartce A4 wypisane: imię i nazwisko kandydata, data i miejsce urodzenia, data i miejsce chrztu, wybrane imię do bierzmowania, imię i nazwisko wybranego świadka;
  • potwierdzenie od katechety, że chodzisz w szkole na religię (w dwóch miejscach w indeksie, na początku przygotowania do bierzmowania i z nowej szkoły albo na oddzielnej kartce);
  • podanie do ks. Biskupa - wzór [link]
    -potwierdzenie zaliczenia pacierza;
  • wypełniony indeks;
  • składkę w wysokości 100 zł
    b) egzamin z pytań, które dostaniecie przed wakacjami od animatorów (osoby z wypełnionym w 100% indeksem będą zwolnione z egzaminu)

b) BARDZO WAŻNE SPOTKANIE DLA WSZYSTKICH KANDYDATÓW I RODZICÓW PO WAKACJACH 18 WRZEŚNIA (niedziela), rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w kościele górnym oraz sprawy organizacyjne, dotyczące:
c) Próby (2x) przed Bierzmowaniem
d) spowiedź święta tylko dla Was i waszych rodziców
e) BIERZMOWANIE na początku października

7/ Msza św. niedzielna w wakacje – zbieracie podpisy w indeksie, i obowiązuje comiesięczna spowiedź.
PRÓCZ PYTAŃ EGZAMINACYJNYCH, PODCZAS EGZAMINU KAŻDY KANDYDAT MUSI ZALICZYĆ NASTĘPUJĄCĄ FORMUŁĘ NA PAMIĘĆ:

Formuła bierzmowania na pamięć - indeks str. 21 (bez znajomości formuły bierzmowanego nie dopuszczę Ciebie do sakramentu - zaliczacie na egzaminie):

(po Ewangelii)

Biskup Was zapyta: Droga Młodzieży, powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem, jakich łask oczekujecie od Boga w sakramencie?
Odpowiadacie (z pamięci!): „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.

(w momencie namaszczenia krzyżmem świętym)

Biskup: (np. Łukaszu), przyjmij znamię daru Ducha św.
Odpowiesz: Amen.
Biskup powie: Pokój z Tobą.
Odpowiesz: I z duchem Twoim.

Niech was błogosławi Bóg Wszechmogący + Ojciec i Syn, i Duch Święty. Amen.

pozdrawia,
ks. Andrzej oraz animatorzy