Przeskocz do treści

VI niedziela wielkanocna – 9 maja 2021

1/ Dzisiaj swoja praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy Diakon Mikołaj. Bardzo Mu dziękujemy za tę kilkumiesięczną posługę diakona, katechety i organisty. Był nam w tym trudnym czasie pandemii bardzo pomocny. Przypominamy, że Diakon Mikołaj otrzyma w sobotę, 29 maja święcenia kapłańskie, a w niedzielę, 6 czerwca o g. 13:00 odprawi w naszej parafii Mszę św. prymicyjną. Już dzisiaj na tę uroczystość serdecznie zapraszamy. Tydzień wcześniej Mszę św. prymicyjną odprawi - pochodzący z naszej Parafii - Ks. Michał Bartak.

Dzisiaj po Mszy św. o g. 18:00 zapraszamy na wielkanocne nabożeństwo DROGA ŚWIATŁA . Jest to 14 spotkań Zmartwychwstałego Pana Jezusa.

2/ Jutro Akcja Katolicka zaprasza na Mszę św. o g. 18:00 i spotkanie formacyjne.

Z racji I Komunii jutro (i w kolejny poniedziałek) Msza św. o g. 18:00 odprawiana będzie w dolnym kościele.

3/ W czwartek z racji 13 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. zapraszamy na różaniec i procesję fatimską wokół kościoła. Rozważania przygotują Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”.

4/ W najbliższą sobotę kolejna grupa Dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Spowiedź dla Dzieci, Rodziców i rodziny w piątek od g. 16:00. Dzieci jak i ich Rodziców polecamy modlitwie całej Wspólnoty parafialnej.

5/ W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism - w tygodniku „Niedziela” jest artykuł o parafialnej Wspólnocie Dorosłych 30+ . Zachęcamy do jego nabycia.

6/ Natomiast w następną niedzielę będziemy obchodzić w kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest to także dzień imienin Ks. Andrzeja. Z tej racji o g. 11:30 Solenizant odprawi Mszę św., podczas której złożymy Mu życzenia.

Z racji możliwości większej liczby wiernych obecnych w kościele Msza św. w dolnym kościele od przyszłej niedzieli będzie odprawiana o g. 10:00, 11:30 i 18:00. Przypominamy, że o 11:30 jest to Msza św. dla Rodziców w małymi dziećmi (do II klasy szkoły podstawowej) - serdecznie zapraszamy.

7/ Miło nam poinformować, że wczoraj 4 naszych mężczyzn podczas ceremonii w Świątyni Opatrzności Bożej otrzymało błogosławieństwo Biskupa do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej. Cieszymy się z tego bardzo, a nowym Szafarzom serdecznie gratulujemy.