Przeskocz do treści

ŚDM 2016 na Chomiczówce

{tab=CENTRUM ŚDM}

W naszej parafii w październiku 2014 powstało Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży (CŚDM). Wszyscy parafianie zaproszeni są do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Polsce!

Wiek nie gra roli (!) Zapraszamy do kontaktu z nami i do współpracy wszystkie wspólnoty parafialne, osoby starsze, osoby samotne, rodziców z dziećmi, studentów, młode osoby pracujące, uczniów, gimnazjalistów, licealistów, dorosłych – wszystkich, którzy pragną się włączyć w to wyjątkowe wydarzenie, jakim jest ŚDM w Polsce w 2016 roku! Bardzo liczymy na Wasze wsparcie i bardzo Was potrzebujemy.

Kim jesteśmy?

W naszym Centrum ŚDM gromadzą się Wolontariusze, osoby, które:

 • chcą włączyć się w przygotowania Tygodnia Misyjnego w naszej parafii (20-25.07.2016)
 • pragną uczestniczyć w ŚDM w Krakowie (26-31.07.2016)

Spotykamy się raz w miesiącu (albo częściej – w zależności od potrzeb), w niedzielę o godz. 19:00 w sali Matki Bożej. Kolejne spotkanie odbędzie się:

12.04.2015

Jakie są cele Parafialnego Centrum ŚDM?

 • przygotowanie duchowe i praktyczne do uczestnictwa w ŚDM 2016 w Krakowie, a także w Warszawie
 • przygotowanie logistyczne Dni w diecezjach dla kilkuset pielgrzymów zza granicy, którzy będą gościć w naszej parafii 20-25.07.2016
 • tworzenie wspólnoty, formacja duchowa i wspólna MODLITWA
 • promowanie działalności charytatywnej & czynienie uczynków Miłosierdzia wokół nas (parafia, szkoła, dom, praca), do których inspiracją jest hasło ŚDM 2016: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7)

Czym są Dni w diecezjach?

Dni w diecezjach (inna nazwa to „Tydzień Misyjny”), to okres, w którym w naszej parafii na Chomiczówce będziemy gościć od 150 do 300 pielgrzymów zza granicy – uczestników ŚDM. Dni w diecezjach odbędą się przed samymi Wydarzeniami Centralnymi w Krakowie, czyli 20-25 lipca 2016 roku.

Jest to ogromne wydarzenie dla parafii: okazja do poznania chrześcijan z innego kraju, do goszczenia ich w naszych domach, do wspólnej modlitwy, do pokazania gościom piękna Warszawy i zachęta do poznania polskiej kultury! Do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszamy wszystkich parafian!

Jaki jest plan Dni w diecezjach?

Dni w diecezjach (Tydzień Misyjny) odbędą się 20-25 lipca 2016.

 • 20 lipca: przyjazd pielgrzymów do parafii (środa)
 • 21 lipca: Dzień Kultury i Historii
 • 22 lipca: Dzień Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia
 • 23 lipca: Dzień Sportu, wieczorem: Warszawskie Uwielbienie
 • 24 lipca: Dzień w parafiach i rodzinach (niedziela)
 • 25 lipca: Wyjazd do Krakowa

Więcej informacji na temat Dni w diecezjach w Archidiecezji Warszawskiej TUTAJ:

Jak mogę się włączyć w przygotowania do ŚDM?

Pragniemy współpracować ze wszystkimi wspólnotami w parafii, a także z osobami indywidualnymi. Potrzebujemy wsparcia w obszarach:

 • zakwaterowanie (przyjmowanie pielgrzymów w domach)
 • wyżywienie (dla gości: obiady i kolacje na terenie parafii w czasie Dni w diecezjach)
 • opieka medyczna (w trakcie Dni w diecezjach)
 • organizacja dnia rekreacji, sportu i współzawodnictwa
 • organizacja dnia kultury i historii
 • współpraca z samorządem

Poszukujemy osób z różnymi umiejętnościami:

 • gra na instrumentach/śpiew
 • przewodnicy miejscy
 • tłumacze różnych języków

Poszukujemy również sponsorów/firm, które chciałyby współpracować z nami/ wesprzeć finansowo działania Centrum ŚDM oraz akcję „Bilet dla Brata” (biletdlabata.pl).

Chcesz pomóc w przygotowaniach do ŚDM?

Bardzo prosimy o MODLITWĘ za wszystkich przygotowujących się do ŚDM w 2016 roku, szczególnie za Wolontariuszy z naszej parafii i wszystkie osoby zaangażowane w organizację Dni w diecezji w Warszawie. Z góry dziękujemy za pamięć w modlitwie!

Masz pytania, komentarze, sugestie, pomysły? Napisz do nas – zapraszamy do kontaktu:

E-mail:

Grupa na facebook.com: ŚDM 2016 na Chomiczówce! http://ods.od.nih.gov/images/Common/externallink.png (wymagane posiadanie konta)

Duszpasterz grupy: ks. Damian Skiba
Koordynatorka: Weronika

Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmiku i dołączenia do tego niezwykłego dzieła!

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH INICJATYWACH I SPOTKANIACH
W KALENDARIUM.

{tab=KALENDARIUM}

{tab=MODLITWA}

MODLITWA ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY KRAKÓW 2016

Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka". Zawierzamy Ci szczególnie ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków. Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata i daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ojcze niebieski, uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia. Naucz nieść wiarę wątpiącym, nadzieję zrezygnowanym, miłość oziębłym, przebaczenie winnym i radość smutnym. Niech iskra miłosiernej miłości, którą w nas zapaliłeś, stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca i odnawiającym oblicze ziemi.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami!
Święty Janie Pawle II, módl się za nami!

{tab=ZAPROŚ PIELGRZYMÓW}
Gospodarzy gotowych przyjąć na nocleg przynajmniej dwóch pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży od 20 do 25 lipca 2016 roku prosimy o uzupełnienie poniższego formularza:

pobierz deklarację
[format PDF]

Plik PDF można uzupełnić na komputerze (najlepiej pobrać na dysk i dopiero uruchomić w dedykowanym temu programowi, np. w Acrobat Reader lub Foxit Reader itp.) i podesłać pod adres mejlowy: sdm2016_noclegi@wspomozycielka.waw.pl lub wydrukować i dostarczyć do kancelarii parafialnej lub zakrystii.

W powyższy formularz można będzie się zaopatrzyć także w kościele - od 15 lutego. Śmiało można pytać w zakrystii lub kancelarii, w godzinach jej otwarcia.

Goście (w wieku ok. 14-35 lat) będą przebywali na terenie naszej parafii w dniach 20-25 lipca 2016 r. W tym czasie należy im zapewnić miejsce do spania (będą mieli ze sobą karimaty i śpiwory) i śniadania, natomiast w ciągu dnia będą oni uczestniczyć w diecezjalnych wydarzeniach. Wyjątkiem jest niedziela (24 lipca) - goście będą spędzać ten dzień na terenie parafii, razem z goszczącymi ich rodzinami. 25 lipca goście przejadą do Krakowa, gdzie będą uczestniczyć w centralnych wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży.

***
Zobacz świadectwo osoby, która przyjęła młodych z ŚDM 2016 [można włączyć polskie napisy].

{/tabs}