Przeskocz do treści

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży

PLAN WYDARZEŃ w dniach 21-24 lipca 2016
CZWARTEK
9:00Górny kościół - modlitwa poranna
PIĄTEK
13:00Siedziba dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego (Izabelin, ul. Tetmajera 31)
Lekcja Przyrody o Parku Narodowym; przejazd wynajętymi autobusami do Truskawia, tam początek pielgrzymki przez Kampinoski Park Narodowy do Palmir. Pielgrzymka będzie naszą modlitwą w intencji Pokoju na Świecie. Na cmentarzu w Palmirach modlić się będziemy za ofiary II wojny Światowej.
Na polanie Pociecha, w pobliżu Palmir, zapraszamy wszystkich na Polską Biesiadę, którą rozpoczniemy uroczystym polonezem.
Powrót wynajętymi autobusami na pętlę Chomiczówka około 18.00.
20:45Kino plenerowe - film „Popiełuszko. Wolność jest w nas.” (boisko przy gimnazjum na Conrada)
SOBOTA
9:00Górny kościół - modlitwa poranna
15:00Świątynia Opatrzności Bożej - koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej program ewangelizacyjny
18:00Świątynia Opatrzności Bożej - Msza Święta pod przewodnictwem księdza kardynała Kazimierza Nycza
NIEDZIELA
11:30Górny kościół - Msza Święta dla wszystkich Gości przybyłych do naszej Parafii, Rodzin, które ich przyjęli, a także dla Wolontariuszy ŚDM w naszej Parafii.
Podczas tej Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz w specjalnej modlitwie pobłogosławi Młodzież, która z naszej parafii uda się do Krakowa.
17:00Polana przy parku Chomicza - na tyłach bloku Conrada 10, żywa lekcja historii, spotkanie z kombatantką, która nam i naszym Gościom opowie kilka swoich wspomnień z Powstania Warszawskiego.
Po tym krótkim spotkaniu część główna - REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA - profesjonalna grupa rekonstrukcyjna przybliży czas przedwojennej Warszawy, czas okupacji, oraz walk Powstania Warszawskiego. Nad bezpiecznym przebiegiem tej rekonstrukcji czuwać będzie ekipa pirotechników i policja. Po rekonstrukcji będzie możliwość rozmowy z aktorami, oraz zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.
ok. 19:00Po rekonstrukcji w kościele, będzie miało miejsce spotkanie pożegnalne. Nasi goście przybliżą nam trochę kraje z których pochodzą, swoje tradycje, zwyczaje i kulturę. Na to spotkanie zapraszamy szczególnie wszystkie rodziny goszczące pielgrzymów, a także Wolontariuszy wraz ze swoimi rodzinami.

W dolnym kościele czynna jest wystawa poświęcona postaci Prymasa Stefana Wyszyńskiego (otwarcie nastąpiło w niedzielę 17 lipca - zobacz zdjęcia externallink). Przygotowana została przez naszych Wolontariuszy, a honorowy patronat nad nią objął między innymi ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz oraz Instytut Prymasowski.