Przeskocz do treści

[WAŻNE] Zmiana terminu Pierwszej Komunii Świętej

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo,

pragnę poinformować, że Uroczystość I Komunii w terminie majowym nie ma szans na realizację. Oczywiście dzisiaj wszelkie prognozy dotyczące sytuacji, w której się znaleźliśmy, są tylko „wróżeniem z fusów”. To tak, jakby ktoś chciał dzisiaj powiedzieć, czy w lipcu będzie deszcz czy słonce...

Ale wychodząc naprzeciw Rodzicom i Opiekunom, którzy bardzo oczekują na jakieś wiadomości i informacje proponuję termin wrześniowy (sobota 19 września szkoła Nr 80 oraz 26 września szkoła Nr 352 i pozostałe dzieci). Mam nadzieje, że w tym czasie i w okresie bezpośredniego przygotowania nikt nie zorganizuje tzw. zielonej szkoły, czy innego wyjazdu (czas od 1 września do Komunii jest bardzo krótki). Oczywiście jest to tylko jedna z propozycji, możliwa w zależności od sytuacji w kraju. Myślę też, że kiedy wszystko wróci do normalności, znajdziemy wraz z Rodzicami także inne alternatywne rozwiązania. Ale z tym musimy jeszcze trochę poczekać. Chciałbym jednak prosić, aby może w tym roku te Uroczystości zrobić bardziej skromne.

Drodzy Rodzice! Gdy nie ma szkoły, a więc i lekcji religii, kiedy wraz z dziećmi nie przychodzicie do kościoła postarajcie się, by wspólnego czasu nie zmarnować. Zachęcam do wspólnej modlitwy, czytania z dziećmi Pisma Świętego, nauki katechizmu, rozmów o Panu Bogu i wierze. Uczyńcie wszystko, by Wasz dom i Wasza Rodzina były tzw. „Kościołem Domowym”, czyli miejscem szczególnego spotkania i szczególnej obecności Boga w Waszym życiu. Dzisiaj jesteście odpowiedzialni za przygotowanie Waszych dzieci do I Komunii Świętej bardziej niż kiedykolwiek. Polecam Was i Wasze sprawy Panu Bogu w codziennej modlitwie i z utęsknieniem czekam na tę chwile, gdy znowu spotkamy się w kościele.

                                                        Wasz Proboszcz – Ks. Jan Szubka