Przeskocz do treści

WAŻNE: Dla kandydatów kończących przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

OGŁOSZENIA PRZED BIERZMOWANIEM

Bierzmowanie odbędzie się 15 listopada 2018 r. o godz. 18.00.
2.Do niedzieli 21 października trzeba mi dostarczyć na osobnej kartce:
a). IMIĘ (IMIONA) I NAZWISKO KANDYDATA
b). IMIĘ Z BIERZMOWANIA
c). DANE ŚWIADKA (imię i nazwisko) - przypominam, że świadkami nie mogą być rodzice; świadek musi mieć bierzmowanie
3. Sprawdzam wszystkie indeksy. W najbliższą niedzielę – 21 października – należy je odebrać i zorientować się czy dany kandydat:
- jest zwolniony z egzaminu
- ma się zgłosić do mnie na rozmowę (22/23 października (pn/wt) w kancelarii; np. brak opinii nowego katechety)
- ma się zgłosić na egzamin do ks. Proboszcza (26 października (pt) w kancelarii w godz. 18.30 – 20.00)
4. Na egzamin zostaną skierowane osoby, których nie było na niedzielnym spotkaniu i nie usprawiedliwiły swojej nieobecności, których indeks zaginął lub które mają poważne braki w indeksie.
5. Na egzaminie obowiązuje (osobne zdjęcie do wglądu TUTAJ):
- "To powinieneś już umieć" (indeks - str. 17)
- znajomość Darów Ducha Świętego (indeks - str. 18-19)
- ogólna znajomość sakramentu bierzmowania - po co on jest, kto go przyjmuje, kto go udziela, dlaczego chcę do niego przystąpić, itd.
- znajomość życiorysu Patrona bierzmowania i dlaczego to właśnie jego wybieram
6. DLA WSZYSTKICH KANDYDATÓW JEST OBOWIĄZKOWA (osobne zdjęcie do wglądu TUTAJ) ZNAJOMOŚĆ OBRZĘDU BIERZMOWANIA (indeks - str. 20)!!!
7. Pierwsza próba przed bierzmowaniem odbędzie się 28 października (ndz) po Mszy św. o godz. 18.00 (również dla rodziców), kolejne: 4 listopada (ewentualnie) oraz 12 listopada (pn) także po Mszy świętej o godz. 18.00. Obecność na próbach jest absolutnie obowiązkowa dla kandydatów; świadkowie nie muszą brać w nich udziału!!!

8. 8 listopada (cz) - a więc tuż przed bierzmowaniem przychodzimy do kościoła na godz. 18.30, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Każdy kandydat dostanie wcześniej małą karteczkę, na której trzeba będzie wpisać swoje imię i nazwisko. Te kartki zostawiamy w konfesjonale księdzu, u którego będziemy się spowiadać.
9. W razie jakichkolwiek problemów proszę się ze mną kontaktować, zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie, ale trzeba rozmawiać!!!
10. W dzień Bierzmowania obowiązuje strój galowy; trzeba będzie odebrać ode mnie odpowiedni dokument w godz. 16.00 – 17.00.
11. W niedzielę zbierałem ofiarę na pokrycie kosztów związanych z kupnem pamiątek, kwiatów, prezentów, itd. - w wysokości ok. 50 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i hojność tym wszystkim, którzy już złożyli ofiarę na pokrycie różnych kosztów związanych ze zbliżającą się uroczystością.
12. Wszelkie brakujące dokumenty i dane, ze względu na zmiany w prawie, należy przynosić tylko i wyłącznie do mnie!!!
13. W razie jakichkolwiek pytań można się ze mną bezpośrednio skontaktować pod adresem: ks.damianskiba@gmail.com