Przeskocz do treści

V niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024

1/ DZISIAJ: serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w rekolekcjach i piękne świadectwo przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy zwłaszcza tym, którzy uczestniczyli w Mszy św. z wprowadzeniem relikwii Bł. Rodziny Ulmów i Marianny Biernackiej. W każdy I wtorek miesiąca odbywać się będą przed Ich relikwiami i obrazami nabożeństwa w intencji naszych rodzin i ludzi starszych (nie tylko teściów i teściowych). Już dzisiaj do udziału w nich serdecznie zapraszamy. Także do puszki obok można wrzucać swoje intencje (prośby i podziękowania).

2/ WE WTOREK obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny - Opiekuna i stróża Kościoła, a także patrona mężczyzn. Pamiętajmy więc o nich w naszej modlitwie. Msze święte tego dnia będą sprawowane jak w każdy dzień powszedni.

3/ W PIĄTEK: ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa. Podobnie jak w latach ubiegłych Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszego osiedla. Po Mszy św. o g. 18:00 wyjdziemy z kościoła: chodnikiem przy ul. Conrada, przed pętlą wejdziemy w ulicę Brązownicza i dalej za pętlą wzdłuż Conrada do Krzyża przy ul. Kwitnącej. Tam będzie zakończenie procesji (Trasa więc bardzo krótka i wygodna). Bardzo zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie, a jednocześnie świadectwa naszej wiary. Dzisiaj jest ono nam bardzo potrzebne.

4/ INFORMUJEMY, ŻE: wzorem lat ubiegłych Parafia nasza przygotowuje palmy na Niedzielę Palmową. Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej będą je rozprowadzać na terenie przykościelnym. Dochód z palm przeznaczony będzie na potrzeby parafii.

Informujemy także, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w WILGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO liturgia sprawowana będzie o godz. 19:00 Już dzisiaj do udziału w tym najważniejszym wydarzeniu roku liturgicznego serdecznie zapraszamy.

5/ W najbliższa sobotę o godz. 19:15 zapraszamy na koncert pasyjny „Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu”. Wystąpią: Jerzy Zelnik i Kwartet Camerata.

6/ Ciągle zapraszamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7/ Są też jeszcze do nabycie świece Caritas oraz nowe gazety i gazetka parafialna.

8/ Przypominamy, że wczoraj rozpoczęła się w całej Polsce nowenna modlitwy w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Na modlitwę gromadzimy się każdego dnia w czasie Apelu o g. 21:00 przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału. (w piątek wyjątkowo nasza nowenna zostanie odmówiona na koniec drogi krzyżowej po osiedlu)