Przeskocz do treści

XXVII niedziela zwykła – 8 października 2023

1/ DZIŚ po Mszy św. o godz. 13.oo spotkanie Braci KSP Totus Tuus. Chętnych, nowych Panów serdecznie zapraszamy. Także dzisiaj po wieczornej Mszy św. pierwsza po wakacjach katecheza. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedzielę o godz. 17.15, a w tygodniu po Mszy sw. o godz. 18.oo. Serdecznie zapraszamy.

2/ W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się katechezy neokatechumenalne. Chętnych zapraszamy do dolnego kościoła w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.3o.

3/ W ŚRODĘ zapraszamy do modlitwy w intencji wyborów. Po Mszy o godz. 8.oo w górnym kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem poszczególne grupy i wspólnoty będą przewodniczyć wspólnej modlitwie. Chętnych serdecznie zapraszamy.

4/ W PIĄTEK przypadają Imienny S. Honoraty. Z tej racji o godz. 6.3o zostanie odprawiona Msza święta imieninowa, a po Mszy św. będzie okazja do złożenia życzeń.

5/ Także w piątek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.oo. odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe wraz z procesją fatimska. Rozważania tajemnic światła przygotuje Liturgiczna Służba Dorosłych.

6/ W SOBOTĘ przypada ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ, czyli tzw. Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach pamiętajmy o Nauczycielach, Wychowawcach i Pedagogach. W ich intencji będziemy się modlić podczas Mszy świętych i podczas wieczornego Różańca.

7/ W kolejną niedzielę - 15 października - przypada XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Tego dnia w naszym kościele, podobnie jak w całej Polsce, po Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednej, ale zdolnej młodzieży.

8/ INFORMUJEMY, ŻE na stolikach są do wzięcia karteczki z możliwością wpisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy wypominkowej i Mszy gregoriańskiej. Karteczki oddawać można osobiście Księżom lub Siostrze w zakrystii lub kancelarii. Nie zostawiamy ich na stolikach i parapetach. Nazwiska i imiona na Msze św. (listopadową) tzw. gregoriańską, wypominki roczne i jednorazowe wypisujemy na osobnych karteczkach.

Na stoliku są też nowe numery gazet i czasopism, natomiast przy wyjściu z kościoła można nabyć gazetkę parafialną. Przypominamy, że ojej opracowaniem zajmuje się młodzież z KSM i dlatego wszelkie ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na ich młodzieżowy fundusz.