Przeskocz do treści

XXIII niedziela zwykła – 3 września 2023

1/ Przypominamy, że dzisiaj Msza święta o godz. 13:00 odprawiona będzie w intencji Matek i Rodziców oczekujących i pragnących dziecka.

Także dzisiaj od godz. 10 do 15 odbędzie się / trwa akcja honorowego oddawania krwi. Osoby dorosłe serdecznie zapraszamy. Proszę zabrać dowód osobisty i zjeść lekkie śniadanie.

2/ Pierwsze powakacyjne spotkanie Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek, 4 września o g. 19:00. Spotkanie poprzedzi - jak zwykle - Msza św. o g. 18:00 połączona z krótką katechezą.

3/ W PIĄTEK, 8 września przypada Uroczystość Narodzenia NMP, tzw. Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze św. Będziemy w naszej modlitwie prosić w intencji rolników i wszystkich pracujących na roli, o dobre urodzaje oraz by nikomu nie brakowało chleba.

4/ Rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej prosimy o odebranie i wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej do Pierwszej Komunii świętej dla swojego dziecka. Deklaracje można pobrać na stronie parafialnej, w zakrystii, kancelarii oraz od katechetów kl. III w swojej szkole. Deklaracje należy oddać Katechetom lub Ks. Konradowi do 23 września. Przypominamy, że dzieci przystępują do I Komunii Św. w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły.

Spotkanie organizacyjne dla Rodziców odbędzie się w sobotę, 23 września o g. 9:30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Terminy Pierwszej Komunii podane zostały na stronie parafialnej.

5/ Dziewczynki ze szkoły podstawowej zapraszamy do scholi. Próba JUŻ DZISIAJ i w każdą niedzielę o 10:30. Do śpiewu zapraszamy także Rodziców i wszystkich, którzy chcą bardziej się zaangażować w liturgię.

6/ Braciom z Totus Tuus przypominamy o spotkaniu w niedzielę, 10 września po Mszy św. o g. 13:00. Panów, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy serdecznie zapraszamy.

7/ Natomiast małżeństwa (zwłaszcza młodsze) zachęcamy do Wspólnoty Domowego Kościoła. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Konrad.

8/ Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Kodnia, Pratulina i Kostomłotów. Wyjazd w sobotę, 16 września o g. 6:00. Powrót tego samego dnia wieczorem. Zapisy w zakrystii.

9/ W przyszłą niedzielę, 10 września podczas Mszy św. o godz. 11:30 będzie miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci z naszej Parafii. Do udziału w niej zapraszamy zwłaszcza Dzieci, ich Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i Opiekunów. Dzieci z klas I przynoszą do poświęcenia plecaki z przyborami szkolnymi.

Rozpoczęcie roku dla młodzieży ze szkół średnich także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św o g. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

10/ Od jutra kancelaria będzie czynna zarówno rano jak i po południu. Wprowadzamy jednak małą zmianę. Kancelaria będzie czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Nie będzie czynna we środy. Wszystkie sprawy pilne (pogrzeb, wezwanie do chorych itp.) można załatwiać telefonicznie. Numer kancelaryjny na drzwiach i na stronie parafialnej.

11/ Pod chorem na stoliku są do nabycia numery gazet. Od dzisiaj można także nabyć tygodnik IDZIEMY. Dzisiaj w ramach promocji egzemplarze są za darmo. Od przyszłej niedzieli będzie można je kupować po 5 zł. Zapraszamy na nabywania i czytania.

12/ Miło nam poinformować, że wczoraj rozpoczął w naszej Parafii praktykę duszpasterską Mikołaj Soska, kleryk III roku naszego Seminarium. Witamy go bardzo serdecznie. Przy okazji informujemy, że ofiary złożone na tace w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Warszawskiego Seminarium Duchownego.