Przeskocz do treści

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023

Poniedziałek wielkanocny

  1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum i całych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy Braciom Totus Tuus za rozprowadzanie palm, zespołowi Caritas i wszystkim Ofiarodawcom; P. Tomaszowi, p. Janowi, p. Ani, chórowi, scholi, ministrantom, lektorom i Ks. Konradowi; całej Asyście kościelnej, S. Donacie i wszystkim pomagającym przy dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom.
  2. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia i świętem Patronalnym zespołów Caritas. Zachęcamy do odmawiania przez cały tydzień Koronki do Bożego miłosierdzia.
  3. Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom przypominamy o spotkaniu w najbliższą sobotę - 15 kwietnia, jak zwykłe o g. 9:30. Obecność wszystkich zainteresowanych obowiązkowa.
  4. Zapraszamy za kolejne spotkanie z cyklu ,,Akademia dla rodziców". Tym razem porozmawiamy o tym „Jak pokochać zbuntowanego nastolatka?” Naszym ekspertem będzie Pan Maciej Tryburcy, tata sześciorga dzieci, który od 10 lat rozwija organizację skautingu katolickiego „Wędrownicy".
    Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 18.00 w Sali Matki Bożej.
  5. Jak zapewne wielu zauważyło na filarach przy schodach kościoła, zostały zamontowane tablice z tekstem błogosławieństw. Natomiast wokół kościoła stacje specjalnego nabożeństwa tzw. drogi światła. Do ich ukończenia zostało jeszcze pomalowanie. Mamy nadzieję, że prace te uda się wykonać w tym tygodniu. Ich poświęcenie odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, za tydzień po Mszy św. o g. 10:00. Natomiast pierwsze nabożeństwo także w niedzielę, ale o g. 20:00. Serdecznie zapraszamy.
  6. W piątek, 14 kwietnia z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje zakaz spożywania pokarmów mięsnych.