Przeskocz do treści

IV niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023

1/ Dziękujemy Wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu uczestniczyli w rekolekcjach wiekopostnych.

2/ Ze względu na dzisiejsza niedzielę wielkopostną liturgiczną Uroczystość ku czci Sw. Józefa obchodzić będziemy jutro. Msze sw. będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni. Zachęcamy jednak do udziału w nich, tym bardziej, ze jutro kolejny dzień modlitwy o pokoj na Ukrainie.

3/ Przypominamy, że w tym tygodniu rusza kolejna edycja AKADEMII DLA RODZICÓW.

Tym razem z p. Januszem Wardakiem spróbujemy się zastanowić co może nam pomóc w byciu mamą i tatą? Jak odnaleźć wspólny język ze zbuntowanym nastolatkiem? Jak stawiać granice z miłością? Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach umieszczonych przed kościołem oraz parafialnym Facebooku.

Spotkania są bezpłatne i wejście bez zapisów. Najbliższe odbędzie się we wtorek 21 marca o g. 18:00 w Sali Matki Bożej. Bardzo prosimy o udział zwłaszcza Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii

4/ Wspólnota Niestającego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę w środę o g. 16:00.

5/ W najbliższa sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy sw. o g. 18:00 odbędzie się uroczystość włączenia do wspólnoty Duchowej Adopcji, czyli modlitwy za dzieci nienarodzone, które są zagrożone aborcja. Kartki do wypełnienia znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Będziemy je składać wraz z przyrzeczeniem podczas tej Mszy sw.

6/ Jest to jednoczenie tzw. DZIEN STACYJNY. Dlatego odbywać się będą w naszym kościele dodatkowe nabożeństwa: o g. 12:00 zapraszamy na modlitwę Anioł Pański i Różaniec, o g. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, a o g. 19:00 – Gorzkie Żale.

Zakończeniem dnia będzie wspólna ze Wspólnotą Neokatechumenalną Msza św. o g. 20:00. Przez cały dzień będzie tez możliwość spowiedzi. Serdecznie więc zapraszamy.

7/ Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć świece CARITAS. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla najuboższych z naszej Parafii.

8/ Są także gazetki parafialne

9/ W niedzielę, 26 marca akcja honorowego krwiodawstwa w godz. 10:00 - 15:00. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.