Przeskocz do treści

III niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023

1/ Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki będą głoszone na każdej Mszy św., a w tygodniu (poniedziałek, wtorek i środę) o g. 8.oo, 10.oo, 17.oo, 18.oo i 20.oo. Serdecznie zachęcamy do udziału w nich.

Z racji rekolekcji kancelaria do środy włącznie będzie nieczynna.

2/ Także dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Temat: „Jesteśmy powołani do świętości. Sakrament pokuty i pojednania.”

3/ W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

4/ Od dzisiaj można tez nabywać świece wielkanocne. Dochód za sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla najuboższych w naszej parafii.

5/ Na stolikach są do pobrania kartki, aby włączyć się do tzw. Duchowej adopcji, czyli modlitwy o uratowania życia dzieciom jeszcze nienarodzonym, a zagrożonych aborcją.

Także na stolikach znajdują się druki do odpisu podatkowego na rzecz naszej parafialnej CARITAS.

7/ W naszej Parafii rusza kolejna, wiosenna edycja ,,Akademii dla rodziców". Edycja jesienna cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, w związku z tym kontynuujemy otwarte, spotkania z ekspertami w dziedzinie wychowania.
Tym razem z p. Januszem Wardakiem spróbujemy się zastanowić co może nam pomóc w byciu mamą i tatą? Jak odnaleźć wspólny język ze zbuntowanym nastolatkiem? Jak stawiać granice z miłością? Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach umieszczonych przed kościołem oraz parafialnym Facebooku.
Spotkania są bezpłatne i wejście bez zapisów. Najbliższe odbędzie się we wtorek, 21 marca o g. 18.oo w Sali Matki Bożej. Bardzo prosimy o udział zwłaszcza Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii sw.

8/ Przypominamy, że za tydzień 19 marca rozegramy w naszej Parafii turniej szachowy "O puchar ks. Proboszcza". Osoby, które zgłosiły się tydzień temu prosimy o uzupełnienie zgłoszenia w zakrystii o numer telefonu. Jednocześnie informujemy, że zostało ostatnich 5 wolnych miejsc turniejowych. Zgłoszenia po Mszy w zakrystii. Do rywalizacji zapraszamy również osoby starsze.

9/ Jutro mija 10 rocznica od wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Polecajmy więc Bogu całą posługę Piotra naszych czasów. (list Ks. Kardynała)