Przeskocz do treści

II niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023

1/ Przypominamy, że dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca Msza św. o g. 13:00 odprawiona będzie w intencji matek i rodzin spodziewających się i pragnących potomstwa. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

Natomiast na Mszę św. o g. 18:00 i spotkanie formacyjne zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

2/ Akcja Katolicka zaprasza jutro na Mszę św. o g. 18:00 i katechezę pt. Przeżywanie wiary we wspólnocie Kościoła, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne.

3/ W środę, 8 marca obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Okazja więc do wyrażenia wdzięczności i miłości wobec naszych Najbliższych. O Paniach pamiętajmy jednak nie tylko tego dnia.

4/ W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

5/ W przyszłą niedzielę, 12 marca rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki będą głoszone w niedzielę na każdej Mszy św., a w tygodniu (poniedziałek, wtorek i środę) o g. 8:00, 10:00, 17:00, 18:00 i 20:00.

Serdecznie zachęcamy do udziału w nich. Rekolekcje powadził będzie Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, Ks. dr Przemysław Śliwiński.

6/ W sobotę, 18 marca Rodzice dzieci pierwszokomunijnych odbierać będą stroje komunijne. Godziny odbioru na stronie parafialnej.

Z tej racji nie będzie spotkania formacyjnego. Zachęcamy jednak rodziców do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Zapraszamy także na wykład pt.: „ co może nam pomóc w byciu mamą i tatą? Jak odnaleźć wspólny język ze zbuntowanym nastolatkiem? Jak stawiać granice z miłością?”.

Wykład odbędzie się w ramach tzw. Akademii dla Rodziców we wtorek, 21 marca o g. 18:00 w sali Matki Bożej.

7/ Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich Parafian i Gości, bez względu na wiek, na Turniej Szachowy "O puchar Księdza Proboszcza". Turniej rozegrany będzie w niedzielę, 19 marca (za dwa tygodnie) od godziny 11:00 w sali Matki Bożej.

Gwarantujemy dla każdego co najmniej trzy mecze. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Liczba uczestników turnieju ograniczona. Zapraszamy.

8/ W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca (sobota) podczas Mszy św. o g. 18:00 odbędzie się przyjęcie nowych członków do tzw. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kartki zgłoszeniowe są do pobrania na stolikach.