Przeskocz do treści

I niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023

1/ Dzisiaj, podobnie jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o g. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Także dzisiaj po Mszy św. o g. 18:00 kolejna katecheza nt. Eucharystii pt. Gesty, symbole i kolory.

2/ Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00, a o godz. 16:15 z udziałem dzieci. Wieczorne rozważania o tematyce rodzinnej poprowadzą małżeństwa i rodziny. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy którzy w ubiegłym tygodniu w tym nabożeństwie uczestniczyli.

3/ Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Zachęcamy więc do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Dla dzieci i młodzieży spowiedź już od g. 16:00.

4/ W sobotę po Mszy św. o g. 8:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy nie tylko członków Kołek Różańcowych.

5/ Na stolikach zaś są informacje o odpisie podatku na CARITAS naszej Parafii.

6/ Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne będą się odbywały w naszej Parafii już za dwa tygodnie, tj. 12 marca, czyli od 3 Niedzieli Wielkiego Postu. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w nich. Rekolekcje dla dzieci z naszych szkół będą tydzień później.

7/ W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.

8/ W tym tygodniu w piątek przypada 16 rocznica nominacji Ks. Kard. K. Nycza na Arcybiskupa Warszawskiego, a w sobotę przypadają Jego Imieniny. Pamiętajmy więc, zwłaszcza w naszych modlitwach o swoim Arcypasterzu.

9/ Parafia św. Zygmunta organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 20-27.04 br. Koszt 700 PLN i 200 euro. Program na stronie internetowej parafii Św. Zygmunta, zaś zapisy w tamtejszej kancelarii w dniach wtorek - piątek w godz. 16 - 18.