Przeskocz do treści

VII niedziela zwykła – 19 lutego 2023

1/ W ŚRODĘ rozpoczyna się Wielki Post - czas szczególnego rozważania Męki i Śmierci Chrystusa. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Tego dnia nie spożywamy pokarmów mięsnych.

Przy okazji przypominamy, że zgodnie z IV przykazaniem kościelnym wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje także we wszystkie piątki roku.

Wielki Post zobowiązuje też chrześcijan do powstrzymania się od udziału we wszelkiego rodzaju zabawach. Czas wielkiego postu jest także okazją do wielu innych wyrzeczeń oraz wstrzemięźliwości, zwłaszcza od napojów alkoholowych, papierosów, nadmiaru komputera czy telewizora oraz innych używek. Tym bardziej, że od dzisiaj rozpoczyna się kolejny Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu i ducha pokuty. Dlatego postarajmy się, aby poprzez nasza abstynencją przyczynić się trzeźwości naszych Rodzin, Młodzieży i całego Narodu, a jednocześnie zadośćuczynić za grzechy pijaństwa.

Msze św. w środę popielcową odprawiane będą o g. 6:30, 8:00, 17:00, 18:00 oraz dodatkowo o g. 10:00 i 20:00. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie popiołu i na znak pokuty posypanie nim naszych głów. Serdecznie zapraszamy.

We środę kancelaria nie będzie czynna.

2/ Informujemy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 8:00 i po Mszy św. o g. 18:00 oraz dla dzieci o g. 16:15.

Pierwszy piątek Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego przeciw małoletnim. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach.

3/ Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o g. 17:00. Do udziału w tych pięknych tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych serdecznie zapraszamy nie tylko dorosłych, ale także młodzież i dzieci.

Za udział zarówno w drodze krzyżowej jak i Gorkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4/ WE CZWARTEK Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza o g. 16:00 na wspólną modlitwę różańcową.

5/ Natomiast Bracia z Totus Tuus organizują rekolekcje dla mężczyzn. Odbywać się będą w najbliższy czwartek i sobotę podczas i po Mszy św. o g. 18:00. W piątek wspólna Droga Krzyżowa. Chętnych mężczyzn serdecznie zapraszamy.

6/ W tym tygodniu zbliża się tragiczna rocznica rozpoczęcia wojny na Ukrainie. W swoim oświadczeniu Ks. Kard. Kazimierz Nycz napisał: „Wraz z całym Kościołem w Polsce chcielibyśmy ze szczególną mocą podjąć modlitwę w intencji trwałego pokoju w Ukrainie. Modlitwa w różnych formach, podjęta przez wiele wspólnot chrześcijańskich i innych wspólnot religijnych, trwać będzie od 21 lutego przez 9 dni w różnych miejscach Polski i Ukrainy. Nasza modlitwa będzie także wyrazem wdzięczności za heroiczną walkę Ukrainek i Ukraińców nie tylko o wolność Ukrainy, ale i jej sąsiadów. Wierzymy również, że wspólna modlitwa może stać się także miejscem spotkania, zrozumienia i budowania jedności w naszym kraju, który staje się jeszcze bardziej krajem wielu narodów, wyznań, kultur i tradycji.”

Do takiej modlitwy serdecznie zachęcamy. W naszym kościele po każdej Mszy św. będzie śpiewana Suplikacja. Zachęcamy też do postu i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

Z tej też racji ofiary złożone na tace w środę popielcową będą wyrazem konkretnej, materialnej pomocy dla Ukraińców i Ukrainy.

7/ W kiosku można nabyć nowe numery prasy katolickiej.

8/ Zapraszamy na weekendowe (w Milanówku) rekolekcje dla małżeństw, które poprowadzi - o czym miło nam poinformować - ks. Michał Turkowski, rezydent naszej Parafii - zobacz zaproszenie.