Przeskocz do treści

V niedziela zwykła – 5 lutego 2023

1/ Przypominamy, że dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca Msza św. o godz. 13:00 sprawowana będzie w intencji matek i rodzin, które oczekują i pragną dziecka. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Św. Jana Pawła II.

2/ Także dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pomocy dla biednych dzieci i ubogich rodzin. Ofiary można wrzucać do skarbonki w przedsionku kościoła.

3/ JUTRO  Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na Mszę św. o godz. 18:00,  a po Mszy na spotkanie formacyjne.

4/ W SOBOTĘ  przypada wspomnienie NMP z Lourdes i  kolejny światowy Dzień Chorego. Z tej racji będziemy się modlić w intencji chorych i cierpiących, zwłaszcza z naszej Parafii. Będziemy się także modlić w intencji Służby Zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi.

5/ W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła można nabyć gazetkę parafialną.

6/ Przypominamy tez o możliwości odpisu podatkowego na Caritas naszej parafii. Foldery na stolikach przy wyjściu z kościoła.

5/ Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą.  Przez ponad miesiąc odwiedziliśmy  1325 rodzin, ponad 250 rodzin złożyło swoje deklaracje podczas modlitwy w kościele. Wszystkim więc, za wspólna modlitwę, miłe spotkanie, pełne troski i bardzo rzeczowe rozmowy oraz złożone przy tej okazji ofiary składamy serdeczne podziękowanie staropolskim „ Bóg zapłać”. Bardzo się cieszymy, ze po okresie pandemii możemy znowu się spotykać, błogosławić Was, Wasze Rodziny i Domy.  Złożone datki będą przeznaczone na planowane w tym roku malowanie wnętrza górnego kościoła, bo jak widać zwłaszcza w okresie zimowym bardzo się zabrudził. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej otwartych domów i łatwiejsza możliwość spotkania.

W szkole podstawowej Nr „80” przy ul Aspekt można w tym tygodniu oddać elektrośmieci.