Przeskocz do treści

IV niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022

1/ DZISIAJ
Przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kiosku parafialnym można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny. Natomiast ministranci rozprowadzają sianko. Młodzież zaś kalendarze na nowy rok - ofiary za nie będą pomocą na wyjazd na Światowe dni Młodzieży do Lizbony.

2/ W PIĄTEK
Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę o g. 16.oo.

3/ INFORMUJEMY,
że kończy się czas przedświątecznej spowiedzi. Spowiadać będziemy do wigilii przed i podczas każdej Mszy św., we wtorek od g. 8.oo do 10.oo oraz od 15.oo do 20.oo.

Zapraszamy wciąż na Roraty. Już dzisiaj natomiast dziękujemy wszystkim: dzieciom, młodzieży jak i starszym za udział w tej wspólnej modlitwie przygotowującej do Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom, którzy przez ten czas pomagali w przygotowaniu posiłków dla dzieci i młodzieży. Wszystkich Woluntariuszy zapraszamy więc we czwartek po roratach na wspólna kawę.

4/ W SOBOTĘ
Wigilia. Tradycyjnie w Polsce ZACHĘCAMY do postu. Nie spożywamy więc pokarmów mięsnych. Zachęcamy zaś przed wieczerzą wigilijną do wspólnej modlitwy i czytania Pisma św., zwłaszcza fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa oraz do rodzinnego śpiewania kolęd.

W sobotę (wigilia) nie będzie Mszy św. wieczornych, natomiast serdecznie zapraszamy na Pasterkę, która będzie odprawiana tradycyjnie o g. 24.oo w górnym kościele. Przypominamy, że Mszy św. przewodniczył będzie J. Em. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Jest to dokładnie 40 rocznica od pierwszej pasterki odprawionej przez Arcybiskupa Józefa Glempa, Prymasa Polski w nowopobudowanej wtedy kaplicy.

5/ Msze święte w I i II Dzień Świąt odprawiane będą wg porządku świątecznego (niedzielnego). Zapraszamy do licznego udziału w nich. Chociaż w tym roku Święto św. Rodziny zostało przeniesione na piątek, to II dnia Świąt (poniedziałek) Małżonków zapraszamy razem na Msze święte; będzie okazja do odnowienia małżeńskich przyrzeczeń.

6/ Grupie Charytatywnej zaś oraz bardzo licznym sponsorom i ofiarodawcom składamy podziękowanie za zorganizowaną pomoc dla najbiedniejszych rodzin z naszej Parafii. Przy okazji chcemy powiedzieć, że nasza Parafia prowadzi bardzo skuteczną i aktywna pomoc charytatywną typu: obiady w szkołach, świąteczne paczki, pomoc codzienną (nie liczymy składek na misje i misjonarzy). Msza sw. dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców, darczyńców i sponsorów będzie odprawiona podczas Pasterki o g. 24.oo. Kto by jeszcze chciał to dzieło wspomóc w kruchcie kościoła jest skarbonka, gdzie można złożyć swoja ofiarę.

7/ W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła gazetka parafialna.

8/ Zaraz po Świętach rozpoczynamy tzw. kolędę. Odwiedzać będziemy tylko tych Parafian, którzy złożyli takie zaproszenie. Kolęda trwać będzie od g. 18.oo do 22.oo. Pozostałych mieszkańców poszczególnych domów i bloków zapraszamy do kościoła na Mszę św. o g. 18.oo odprawianą w Ich intencji, połączoną z błogosławieństwem rodzin i wspólną modlitwa. W przyszłym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

ul. Nerudy Nr 2, 3, 4 i 5 – środa -28 grudnia
ul. Nerudy Nr 6, 7, 8 i 9 – czwartek -29 grudnia
ul. Nerudy Nr 10, 11 i 12 – piątek 30 grudnia.

W sobotę 31 grudnia mieszkańców tej ulicy zapraszamy na Mszę św. o g. 18.oo. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego zachęcamy więc wszystkich Parafian do udziału we Mszy sw. dziękczynnej.

Cała rozpiska wizyt duszpasterskich znajduje się TUTAJ.