Przeskocz do treści

II niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022

1/ DZISIAJ:
Msza św. o godz. 13:00 - jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca - w intencji matek i rodzin spodziewających się i oczekujących potomstwa. Po Mszy św. dla chętnych błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

Przypominamy, że tradycyjne Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 6:30. Dzieci z lampionami zapraszamy we wtorki i czwartki. Po Mszy św. śniadanie w domu parafialnym.

2/ JUTRO:
Akcja Katolicka zaprasza na Mszę św. o gods. 18:00 oraz spotkanie formacyjne.

3/ WE CZWARTEK:
Przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 10:00 do 13:00 zapraszamy na wspólna modlitwę w ramach tzw. GODZINY ŁASKI. Po roratach odśpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

4/ INFORMUJEMY, ŻE:
W dalszym ciągu można nabywać opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji są, jak zwykle, przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Można też nabywać świece CARITAS oraz sianko. Ofiary za świece są przeznaczone na świąteczną pomoc dla najbiedniejszych rodzin z naszej Parafii, a za sianko - na fundusz ministrancki.

Dzisiaj można tez nabywać kalendarze przygotowane przez Młodzież z KSM. Ofiary składane przy tej okazji będą pomocą na wakacyjny wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ,,AKADEMIA DLA RODZICÓW” pod tytułem ,,Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?” z Igą i Konradem Grzybowskimi z fundacji „Ster na miłość”. Będziemy rozmawiać m.in. o tym:

  • Dlaczego to właśnie rodzice a nie ktoś inny powinni wprowadzać swoje dzieci w tematykę seksualności?
  • Kiedy zacząć rozmawiać z dziećmi na ten temat?
  • Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności? Jakiego używać języka, czego unikać i jak zacząć?
    Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 grudnia o 18:00 w sali Matki Bożej (w budynku parafialnym). Wstęp na spotkanie jest wolny. Więcej informacji można znaleźć na parafialnym facebooku.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła gazetka parafialna.

W przyszłą niedzielę od 15:00 do 18:00 zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny.

W tym roku przyjmujemy nową formę kolędy poprzez zgłoszenie wizyty kolędowej. Będziemy odwiedzać mieszkańców naszej parafii, na podstawie karty zgłoszeniowe
Karty zgłoszeniowe na kolędę można pobrać przy wyjściu z kościoła, w kancelarii, w zakrystii oraz pobrać ze strony internetowej parafii. Wypełnione karty należy dostarczyć najpóźniej do 12 grudnia – do kancelarii, lub zakrystii. Można także przesłać takie zgłoszenie drogą mailową, zachowując wzór zgłoszenia ze strony internetowej.
Prosimy także zatroszczyć się o sąsiadów, którzy chcieliby przyjąć kolędę, a z racji choroby, czy wieku nie mogą sami przyjść do kościoła i wziąć karty zgłoszeniowej, a także dostarczyć podpisaną kartę do zakrystii, lub kancelarii. Kolędę planujemy rozpocząć po świętach Bożego Narodzenia. Program kolędy podamy w ostatnią niedzielę Adwentu (18 grudnia). Będzie on dostępny w gazetce parafialnej, na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii i na naszej stronie na Facebooku.