Przeskocz do treści

I niedziela Adwentu – 27 listopada 2022

1/ DZISIAJ:
rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i Adwent, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, a jednocześnie kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Jest to czas wzmożonej czujności i modlitwy. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału we Mszach Św. nie tylko niedzielnych, ale i w dni powszednie; do większej czujności, gorliwości w modlitwie, a także czynienia dobrych uczynków.

Także dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje, które będą trwać do wtorku włącznie. Nauki będą głoszone dzisiaj podczas każdej Mszy sw. Natomiast jutro i we wtorek o g. 6.3o (roraty), 8.oo, 10.oo, 17.oo, 18.oo i 20.oo. Rekolekcje będzie głosił Ks. dr Piotr Odziemczyk, wicekanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Zapraszamy także do spowiedzi już na początku Adwentu, nie czekając na ostatnie chwile.

Kandydatom do Bierzmowania przypominamy o Mszy sw. i spotkaniu dzisiaj o g. 18.oo.

Po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza, tym razem o bierzmowaniu. Zapraszamy

Także dzisiaj od 10.oo do 15.oo w Sali przy zakrystii można oddać krew. Chętnych bardzo serdecznie zachęcamy do tego wspaniałego uczynku miłości.

Tradycyjne Roraty odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie o g. 6.30. Dzieci z lampionami w tym roku zapraszamy we wtorki i czwartki. Po Mszy sw. wszystkie dzieci zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego.

Dla dzieci jak jest do pobrania zdrapka adwentowa. Każdy dzień daje możliwość głębszego przeżycia czasu adwentu. Zachęcamy więc, aby taką zdrapkę wziąć jedną dla całego domu (nawet jak jest więcej niż jedno dziecko).

W kiosku oraz przedsionku kościoła można nabyć świece wigilijne. Ofiary składane przy ich zakupie przeznaczone są na wigilijne dzieło pomocy dzieciom, świąteczną pomoc dla rodzin, obiady dla najbiedniejszych dzieci z naszych szkół.

Można też nabywać opłatki na stół wigilijny. Za składane przy tej okazji ofiary serdecznie dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”.
Przy wyjściu można także pobrać tzw. cudowny Medalik MB

2/ W CZWARTEK przypada I czwartek miesiąca.

3/ W PIĄTEK - I piątek miesiąca. Zapraszamy do Komunii św. wynagradzającej. Dla dzieci i młodzieży Msza św. o g. 17.oo. Spowiedź przed Msza sw.

4/ W SOBOTĘ po Mszy św. o g. 8.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Kołek Różańcowych.

5/ Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia dla rodziców”. Tematem spotkania będzie ,,Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?," a poprowadzą je Iga i Konrad Grzybowscy z fundacji „Ster na miłość”. Zapraszamy rodziców zarówno młodszych jak i starszych dzieci. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia (we wtorek) o godzinie 18:00 w Sali Matki Bożej.
Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej Parafii i na Facebooku.
6/ W kiosku można nabyć nowe gazety i czasopisma, a przy wyjściu z kościoła gazetkę parafialną.