Przeskocz do treści

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022

1/ DZIŚ:
Ostatnia niedziela roku liturgicznego i Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - obie te wspólnoty otaczamy dziś szczególną modlitwą i zachęcamy do wstępowania w ich szeregi.

2/ Od dzisiaj można też nabywać opłatki wigilijne.

3/ JUTRO obchodzić będziemy imieniny Ks. Konrada. Zapraszamy zatem na Mszę św. o g. 8:00, podczas której złożymy Solenizantowi życzenia. Pamiętajmy też o Nim w naszych modlitwach.

4/ WE WTOREK obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W sposób szczególny pamiętajmy tego dnia o naszym organiście p. Tomaszu, dyrygencie chóru p. Janie i wszystkich śpiewających w chórze i scholii parafialnej.

5/ W PIĄTEK obchodzimy wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Jest to jednocześnie Dzień patronalny naszych Sióstr. Polecajmy Je więc Panu Bogu prosząc o błogosławieństwo Boże dla Nich i módlmy się o nowe powołania do zgromadzenia.

4/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
rozpoczyna się Adwent, czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy więc do bardziej licznego udziału we Mszach św., zwłaszcza roratach (o godz. 6:30), a także większej gorliwości w modlitwie i spełnianiu dobrych uczynków. Dla dzieci roraty we wtorki i czwartki również o godz. 6:30. Po Mszy św. zapraszamy na śniadanie. Osoby chętne, by pomóc w przygotowaniu posiłku prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

Także w przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwać do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone podczas każdej Mszy św. (oprócz dodatkowej Mszy gregoriańskiej za zmarłych o 17:00!), natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 6:30, 8:00, 10:00, 17:00, 18:00 i 20:00. Serdecznie zapraszamy.

- Od przyszłej niedzieli będzie też można nabywać świece caritas. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc dla najbardziej ubogich i potrzebujących w naszej Parafii.

- Klub Honorowych Dawców Krwi wraz z nasza parafia organizuje kolejną akcję oddawania krwi, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 27 listopada w godz. 10:00 – 15:00 na terenie tutejszej Parafii. Chętnych serdecznie zapraszamy.

Także w przyszłą niedzielę, 27 listopada o godz. 18:00 swoje spotkanie formacyjne będą mieli kandydaci do bierzmowania. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

6/ Jak pewnie wielu zauważyło na terenie kościelnym stoi 14 kapliczek. Wiosną zostaną one wyposażone w witraże, napisy i kolory. Przedstawiać będą jedno z najnowszych nabożeństw w Kościele tzw. DROGĘ ŚWIATŁA, czy paschalne spotkania Zmartwychwsta-łego Pana Jezusa.