Przeskocz do treści

XXVIII niedziela zwykła – 9 października 2022

1/ DZIŚ po wieczornej Mszy św. pierwsza po wakacjach katecheza dla dorosłych pt. „Po co mi ta łaska”. Serdecznie zapraszamy do sali Matki Bożej ok. godz. 19:00.

2/ WE WTOREK o g. 10:00 kolejne spotkanie dla Mam z małymi dziećmi. Serdecznie zapraszamy.

3/ WE CZWARTEK przypadają imienny Siostry Honoraty. Z tej racji o g. 8:00 zostanie odprawiona Msza św. imieninowa, a po Mszy św. będzie okazja złożenia życzeń. Serdecznie zapraszamy.

Natomiast z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. o g. 18:00 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe wraz z procesją fatimską. Rozważania tajemnic światła przygotuje Kościół Domowy.

5/ W PIĄTEK przypada SWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ tzw. Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach pamiętajmy o Nauczycielach, Wychowawcach i Pedagogach. W ich intencji będziemy się modlić podczas Mszy świętych i podczas wieczornego Różańca.

6/ RODZICOM dzieci Pierwszokomunijnych przypominamy o spotkaniu w najbliższą sobotę o g. 9:30. obecność zainteresowanych obowiązkowa. Rodzice przychodzą tym razem z dziećmi.

7/ Kolejna niedziela będzie obchodzona w Kościele w Polsce i za granicą jako tzw. Dzień papieski. Po Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednej, ale zdolnej młodzieży.
8/ Chętne małżeństwa zapraszamy do wspólnoty Kościoła Domowego. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Konrada.

9/ INFORMUJEMY, ŻE na stolikach są do wzięcia karteczki z możliwością wpisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy wypominkowej i Mszy gregoriańskiej. Karteczki oddawać można osobiście Księżom lub Siostrze w zakrystii lub kancelarii. Nie zostawiamy ich na stolikach i parapetach. Nazwiska i imiona na Msze św. (listopadową) tzw. gregoriańską, wypominki roczne i jednorazowe wypisujemy na osobnych karteczkach.

W kiosku parafialnym są nowe numery gazet i czasopism, natomiast przy wyjściu z kościoła można otrzymać gazetkę parafialną. Przypominamy, ze jej opracowaniem zajmuje się młodzież z KSM i dlatego wszelkie ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na ich wakacyjny wyjazd.

10/ Miło nam poinformować, że kilka dni temu Ks. dr Tomasz Kopiczko, nasz rezydent przeprowadził kolokwium habilitacyjne i został minowany doktorem habilitowanym. Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

11/ Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację wizytacji biskupiej i jubileuszu 40-lecia naszej Parafii. Kapłanom, Siostrom zakonnym, poszczególnym Zespołom, Wspólnotom i Grupom, bardzo wielu Parafianom za zaangażowanie, pomoc, przyniesione ciasto, zorganizowanie zabawy dla dzieci, przygotowanie nagłośnienia; a zwłaszcza za liczna obecność składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ks. Biskup był bardzo zadowolony i pełen pochwał za duszpasterstwo, katechizację i sprawy administracyjno-budowlane. Myślę, że po tym co zobaczył, możemy być zadowoleni, ale to wskazuje, że warto się angażować i to zobowiązuje do dalszej aktywności, dynamizmu i gorliwości każdego z nas.

12/ Kurs NOWE ŻYCIE - szczegóły