Przeskocz do treści

XXIV niedziela zwykła – 11 września 2022

1/ DZISIAJ
Po Mszy św. o godz. 13:00 w sali przy kancelarii spotkanie Braci z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. Zapraszamy także chętnych panów, którzy chcieliby zasilić szeregi tej Wspólnoty.

Natomiast po wieczornej Mszy św. spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Obecność wszystkich radnych obowiązkowa.

2/ WE WTOREK z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. o g. 18:00 modlitwa różańcowa i procesja fatimska. Rozważania tajemnic BOLESNYCH przygotuje Wspólnota Różańca Świętego.

3/ W ŚRODĘ przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to także Dzień Modlitw za Ukrainę i o pokój na świecie. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i modlitwy.

4/ W CZWARTEK wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

5/ W SOBOTĘ, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy o wszystkich ofiarach tej wojny i módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. Jest to także 200 rocznica urodzin Świętego Szczęsnego Felińskiego. Nasze modlitwy zanośmy przez Jego wstawiennictwo.

6/ Także w sobotę, 17 września o 9:30 w naszym kościele spotkanie rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do I Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy rodziców bez dzieci.

PRZYPOMINAMY: Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii, bez względu na to gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie jest świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt Parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz ich zamieszkania. A poza tym będzie nam miło, gdy poznamy dzieci i rodziców nie tylko z naszej szkoły.
Dla zainteresowanych w zakrystii, kancelarii i na stronie parafialnej są do pobrania specjalne deklaracje. Oddać je można jeszcze tylko w tym tygodniu.

7/ W kiosku można już nabyć nowe numery gazet i czasopism. Do puszki w kruchcie kościoła można składać dzisiaj ofiary na pomoc dla najbiedniejszych dzieci z naszej Parafii, zwłaszcza na ich obiady w szkole i szkolne wyprawki.

8/ Miło nam poinformować, że prace remontowo budowlane przebiegaj zgodnie z planem. O dzisiaj można już korzystać z nowej łazienki, która znajduje się pod schodami, przy wyjściu z kościoła (będzie można z niej korzystać w niedziele i święta). Przy zakrystii jest też czynny pokój gdzie można dziecko nakarmić czy przewinąć.
Od czwartku będzie też czynna kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu.

9/ Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej w sobotę, 17 września o 19:00. Zainteresowanych zapraszamy.

10/ W niedzielę za tydzień, tj. 18 września o godz. 18:00 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Karla Acutis, patrona młodzieży, które odbędzie się w parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie. Po Mszy koncert zespołu Młode Koty i agapa. Zgłoszenia u ks. Andrzeja i na stronie KSM-u na Facebooku.

11/ Natomiast w najbliższą sobotę,17 września, o godz. 15.00 w kościele dolnym spotkanie informacyjne dla kandydatów do bierzmowania, obowiązkowe dla wszystkich; zapraszamy też chętnych rodziców.

12/ Archidiecezjalne Hospicjum z Bielan organizuje wielki koncert charytatywny piosenki poetyckiej, który odbędzie się 21 września o g. 18:00 w amfiteatrze Bemowo, w Parku Górczewska. Wystąpią Wolna Grupa Bukowina i Mikroklimat. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w dolnym kościele św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55. Dochód wesprze działania Bielańskiego Hospicjum.