Przeskocz do treści

VIII niedziela zwykła – 27 lutego 2022

1/ Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania i ich Rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o g. 18:00.

2/ Natomiast po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza z cyklu „Do źródła wiary” pt. „Czym jest wiara”.

3/ W ŚRODĘ
rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, czas szczególnego rozważania Męki i Śmierci Chrystusa.
W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Tego dnia nie wolno też spożywać pokarmów mięsnych. Przy okazji przypominamy, że zgodnie z IV przykazaniem kościelnym wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje także we wszystkie piątki roku.

Wielki Post zobowiązuje też chrześcijan do powstrzymania się od udziału we wszelkiego rodzaju zabawach.

Czas postu jest także okazją do wielu innych wyrzeczeń oraz wstrzemięźliwości - zwłaszcza od napojów alkoholowych, papierosów, nadmiaru komputera czy telewizora oraz innych używek. Tym bardziej, że od dzisiaj rozpoczyna się kolejny Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu i ducha pokuty. Dlatego postarajmy się, aby poprzez naszą abstynencję przyczynić się trzeźwości naszych Rodzin, Młodzieży i całego Narodu, a jednocześnie zadośćuczynić za grzechy pijaństwa.

Msze św. w środę popielcową odprawiane będą o g. 6:30, 8:00, 17:00, 18:00 oraz dodatkowo o g. 10:00 i 20:00. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie popiołu i na znak pokuty posypanie nim naszych głów. Serdecznie zapraszamy.

W środę kancelaria nie będzie czynna.

4/ Informujemy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 8:00 i po Mszy św. o g. 18:00 oraz dla dzieci o g. 16:15.

5/ Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o g. 17:00. Do udziału w tych pięknych tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych serdecznie zapraszamy nie tylko dorosłych, ale także młodzież i dzieci.

6/ Ze względu na trudną sytuację na Ukrainie w środę popielcową i najbliższy piątek zachęcamy do postu i pokuty w intencji pokoju. Także ofiary złożone w środę na tacę będą przeznaczone na pomoc Ukrainie przez naszą CARITAS. Dzisiaj i najbliższym czasie takie ofiary można składać do puszki w kruchcie kościoła. Natomiast jutro po Mszy św. o g. 18:00 zapraszamy na modlitwę różańcową w tych intencjach. Do takiej modlitwy zachęcamy codziennie w naszych domach.

7/ Osoby, które dysponują lokalami czy mieszkaniami i mogą je udostępnić do zamieszania dla uchodźców, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii. Chcemy także powołać Parafialną Grupę pomocy uchodźcom. Osoby chętne do współpracy serdecznie zapraszamy.

8/ We czwartek przypada 15 rocznica nominacji Kard. K. Nycza na Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego, a w piątek Jubilat będzie obchodził swoje Imieniny. Pamiętajmy więc o Naszym Pasterzu zwłaszcza w naszych modlitwach.

9/ Bracia z Totus Tuus organizują rekolekcje dla mężczyzn. Odbywać się będą w najbliższy czwartek, piątek i sobotę podczas i po Mszy św. o g. 18:00. Chętnych mężczyzn serdecznie zapraszamy. Jest to także I czwartek, piątek i sobota. Zachęcamy więc do udziału w okolicznościowych nabożeństwach.

10/ Jak już zapowiadaliśmy wszystkich chętnych zapraszamy na otwarte spotkanie synodalne. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 marca po Mszy św. o g. 18:00. Tematem będzie troska o duszpasterstwo Seniorów i ludzi starszych.

11/ Suplikacja po Mszach św.