Przeskocz do treści

Uroczystość Bożego Narodzenia 2021

1/ Pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia:
• Kapłanom
• Naszemu organiście – p. Tomkowi
• Chórowi parafialnemu na czele z p. Janem
• Scholi z p. Anią
• Asyście kościelnej, zarówno panom Ministrantom, jak i lektorom i ministrantom młodszym
• Przygotowującym dekoracje i świąteczny wystrój: p. Mieczysławowi i p. Stanisławowi ORAZ WSZYSTKIM PANOM Z Totus Tuus
• W sposób szczególny dziękujemy Siostrze Donacie
• Zespołowi Caritas i s. Honoracie za przygotowanie paczek dla podopiecznych oraz licznym sponsorom i darczyńcom
• Obecnym na liturgii Parafianom i Gościom

2/ Jutrzejsza niedziela jest Niedzielą Świętej Rodziny. Dlatego tradycyjnie zapraszamy na Msze św. małżonków wraz ze swoimi dziećmi i wnukami. Zapraszamy także osoby samotne, rozwiedzionych, wdowy i wdowców.

3/ Przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczynamy tzw. KOLĘDĘ. Ze względu na pandemię tym tygodniu zapraszamy do kościoła mieszkańców:
ul. Kochanowskiego oraz Reymonta 8, 10 i 10a – we wtorek, 28 grudnia
ul. Dąbrowskiej (Nr 1-10) – we środę, 29 grudnia
ul. Dąbrowskiej (Nr 11- 23) – we czwartek, 30 grudnia.
ul. Nerudy – poniedziałek, 3 stycznia

Spotkania rozpoczynać się będą Mszą św. o g. 18:00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, później modlitwa i błogosławieństwo indywidualne dla każdej rodziny. Można będzie też spotkać się z kapłanami i porozmawiać. Serdecznie zapraszamy. Ponieważ w ankiecie synodalnej większość osób wyrażało chęć zaproszenia kapłanów decyzje, co do ewentualnego spotkania w domach podejmiemy po Nowym Roku (w zależności od sytuacji epidemiologicznej). Nie chcielibyśmy bowiem narażać zarówno siebie jak poszczególnych rodzin.

4/ Informujemy, że od Nowego Roku kaplica adoracji będzie czynna w poniedziałek i piątek do g. 20:00. W pozostałe dni bez zmian (to też prośba z ankiety synodalnej).

5/ W najbliższy piątek (ostatni dzień roku ) zapraszamy na Msze św. o g. 18:00 i nabożeństwo dziękczynne. Na ten dzień Metropolita Warszawski Kard. K. Nycz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zaleca jednak jako zadośćuczynienie modlitwę i spełnienie uczynków miłosierdzia.

6/ W sobotę przypada UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI i dzień modlitwy o pokój. Zachęcamy do udziału we Mszach świętych, które będą odprawiane jak w każdą niedzielę.