Przeskocz do treści

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021

1/ DZIŚ:
Jest święto Akcji Katolickiej, którą otaczamy szczególną modlitwą i zachęcamy do wstępowania w jej szeregi.

W naszym kościele to także tzw. Niedziela Synodalna. Zachęcamy do działu w liturgii oraz wypełnienia ankiety (w formie papierowej lub elektronicznej). To nasza odpowiedzialność na nasz Kościół i parafialną Wspólnotę - zobacz szczegóły.

O g. 11:00 Mszę św. odprawi Ks. Konrad, który dzisiaj obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji.

Także dzisiaj na Mszę św. o g. 18:00 zapraszamy członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej. Po Mszy św. będzie miało miejsce wręczenie dekretów; po Mszy św. spotkanie robocze Rady Duszpasterskiej, a jutro Rady Ekonomicznej.

2/ WE WTOREK na modlitwę różańcową o g. 16. Zaprasza Wspólnota Nieustającego Różańca.

3/ W TYM TYGODNIU:
W czwartek swoje święto patronalne obchodzą Siostry Katarzynki. Polecajmy więc je i ich intencje Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

4/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
rozpoczyna się Adwent, czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W najbliższą niedzielę rozpoczynają się także adwentowe rekolekcje - wcześniej niż zwykle i trwać będą tylko 3 dni, do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św.

Od przyszłej niedzieli można będzie nabywać opłatki oraz świece wigilijne na świąteczny stół. Ofiary przeznaczone są na pomoc dla biednych i ubogich w naszej Parafii.

5/ INFORMUJEMY, ŻE
W kiosku też są do nabycia nowe numery gazet i czasopism