Przeskocz do treści

XXXIII niedziela zwykła – 14 listopada 2021

1/ DZISIAJ:
w całym Kościele łączymy się w modlitwie z najbardziej biednymi i potrzebującymi. Naszym zaś konkretnym uczynkiem może być ofiara złożona do puszki w kruchcie kościoła.

Po Mszy św. wieczornej ks. Tomasz zaprasza do sali Matki Bożej na kolejną katechezę. Chętnych do poznania Katechizmu Kościoła Katolickiego serdecznie zapraszamy. Temat katechezy „Czy rzeczywiście Bóg nas opuścił?”.

Natomiast w górnym kościele o g. 19:00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu choru „ Harfa” i „Jubilus.” Serdecznie zapraszamy.


2/ Młodzież (KSM, lektorów i starszych ministrantów, licealistów, studentów i kandydatów do bierzmowania) wraz z Rodzicami i Opiekunami zapraszamy w PIĄTEK do warszawskiej katedry na dziękczynienie za beatyfikacje ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. W PROGRAMIE : od g. 18:00 zwiedzanie katedry łącznie z podziemiami, o g. 19:00 Msza św. i modlitwa dziękczynna przy Grobie BŁOGOSŁAWIONEGO. Młodzież może tez jechać z Ks. Andrzejem. Dla chętnych spotkanie o 16.50 przed kościołem.

Natomiast w SOBOTĘ od g. 10:00 do 13.30 spotkanie Młodzieży Archidiecezji w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Istnieje możliwość pojechania autokarem (wyjazd o 8:30). Bliższe informacje i zgłoszenia u Ks. Andrzeja i na stronie parafialnej - TUTAJ.


Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o spotkaniu w najbliższą sobotę, jak zwykle o g. 9:30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ swoje imieniny będzie obchodził ks. Konrad. Dlatego w Jego intencji będzie odprawiona o g.11:30 Msza święta. Po Mszy okazja do złożenia życzeń. Serdecznie zapraszamy.


Będzie to też tzw. NIEDZIELA SYNODALNA. Będziemy mogli posłuchać kazań o ogłoszonym przez papieża Franciszka synodzie oraz zapoznać się z ankietą przygotowaną przez grupę synodalną. Zachęcamy zatem do udziału w liturgii.

Także w niedzielę na Mszę św. o g. 18:00 i spotkanie zapraszamy członków Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej.

Rodziny z dziećmi zapraszamy na warsztaty adwentowe, na których każda rodzina będzie mogła własnoręcznie wykonać wieniec adwentowy do swojego domu, przypomnieć sobie symbolikę Adwentu oraz zebrać inspiracje do jego owocnego przeżycia. Warsztaty odbędą się w formie on-line w sobotę, 27 listopada o godzinie 15:00, materiały do wykonania wieńca będzie można odebrać dzień wcześniej.
Koszt warsztatów to 45 pln od rodziny. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Wszystkie szczegóły organizacyjne i informacje na temat zapisów znajdują się na stronie parafialnej i na facebooku parafii - TUTAJ.


W kiosku są nowe numery gazet i czasopism.