Przeskocz do treści

XXVIII niedziela zwykła – 10 października 2021

1/ DZIŚ:
w całej Polsce z racji zbliżającej się 43 rocznicy wyboru kard. Wojtyły na papieża obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Z tej racji - podobnie jak w całej Polsce - przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla zdolnej, ale biednej młodzieży.

Po Mszy św. o g. 13:00 spotkanie Braci z KSP Totus Tuus.


2/ WE ŚRODĘ
przypadają imienny Siostry Honoraty. Z tej racji o g. 8:00 zostanie odprawiona Msza św. imieninowa, a po Mszy św. będzie okazja złożenia życzeń. Serdecznie zapraszamy.

Natomiast z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. o g. 18:00 odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe wraz z procesją fatimską. Rozważania tajemnic chwalebnych przygotuje wspólnota Droga Neokatechumenalna.

2/ WE CZWARTEK
przypada Święto Edukacji Narodowej, tzw. Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Nauczycielach, Wychowawcach i Pedagogach. W ich intencji będziemy się modlić podczas Mszy świętych i podczas wieczornego Różańca.

RODZICOM dzieci Pierwszokomunijnych przypominamy o spotkaniu w najbliższą sobotę o g. 9:30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Rodzice przychodzą tym razem także jeszcze bez dzieci.

5/ INFORMUJEMY, ŻE
na stolikach są do wzięcia karteczki z możliwością wpisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy wypominkowej i Mszy gregoriańskiej. Karteczki oddawać można osobiście księżom lub siostrze w zakrystii lub kancelarii. Nie zostawiamy ich na stolikach i parapetach. Nazwiska i imiona na Mszę św. (listopadową), tzw. gregoriańską, wypominki roczne i jednorazowe wypisujemy na osobnych karteczkach.

W kiosku parafialnym są nowe numery gazet i czasopism,

Najbliższa niedziela (17 listopada) jest obchodzona w całym Kościele jako tzw. Niedziela misyjna. Podczas Mszy świętych będziemy się modlić za misje i misjonarzy. Także ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ten cel.

W niedzielę w ramach zakończenia akcji modlitewnej „Post za Polskę” (40 osób z naszej Parafii podjęło się takiego postu) od godz. 15:00 kolejno Koronka do Bożego miłosierdzia i różaniec. O godz. 17:15 tradycyjne nabożeństwo różańcowe, które odprawiamy w październiku.


Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami zapraszamy na grę terenową „Droga do nieba”, która odbędzie się na terenie naszej Parafii w sobotę, 23 października po południu. W czasie gry rodziny spotkają niezwykłych Świętych, poznają ich historię i rozwiązując zadania spróbują dojść do nieba. Gra potrwa około 1,5 godziny i zakończy się niebiańską ucztą. Ze względów organizacyjnych konieczne jest wcześniejsze zapisanie się, a liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkie informacje dotyczące zapisów znajdują się na Facebooku i (będą wkrótce) stronie parafialnej.


Wspólnota Dorosłych 30+ zaprasza na wyjazd do Wisły. Termin 23-29 stycznia 2022 (niedziela wieczór – sobota rano). Wyjazd jest adresowany głównie do osób dorosłych i będzie miał charakter rekolekcyjno-wypoczynkowy. Temat: „Spotkać Boga w sakramentach”. Przewidziany jest również każdego dnia czas na spacery górskie, jazdę na nartach lub sankach. W programie także kulig i wieczór kultury góralskiej. Dojazd i powrót we własnym zakresie, ale można się zorganizować w grupy kilkuosobowe z osobami dysponującymi wolnymi miejscami w samochodzie. Koszt udziału ok. 1000 zł. Obejmuje on pełne wyżywienie i noclegi, a także materiały formacyjne do rekolekcji. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Agnieszki (tel. 536 701 801). Także na stronie internetowej i Facebooku.
Zapisy do poniedziałku, 25 października. Ilość miejsc jest ograniczona.


Informujemy, że wczoraj i dzisiaj Papież Franciszek dokonał uroczystego rozpoczęcia XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.


Fazę diecezjalną Synodu w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie Msza Święta, odprawiona w niedzielę, 17 października br. w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Warszawskiego. Zachęcamy do modlitwy i aktywnego włączania się w prace synodu. Więcej informacji w najbliższym czasie.