Przeskocz do treści

Ogłoszenia na VI niedzielę zwykłą – 14 lutego 2021

1/ DZISIAJ podczas Mszy św. o g. 10:00 odbędzie / odbyło się poświęcenie figury św. Michała Archanioła z Gargano.

2/ JUTRO ostatnie spotkanie kolędowe w tym roku. Na Mszę świętą o g. 18:00 zapraszamy mieszkańców ul. Brązowniczej i Żółwiej oraz wszystkich, którzy dotychczas nie byli jeszcze zaproszeni lub nie dotarli na wcześniejsze spotkania.

3/ W ŚRODĘ rozpoczyna się okres Wielkiego Postu - czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa.

W środę popielcową wiernych od 14 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Tego dnia nie powinno się też spożywać pokarmów mięsnych. Przy okazji przypominamy, że zgodnie z IV przykazaniem kościelnym wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje także we wszystkie piątki roku. Wielki Post zobowiązuje też chrześcijan do powstrzymania się od udziału we wszelkiego rodzaju zabawach.

Czas postu jest także okazją do wielu innych wyrzeczeń oraz wstrzemięźliwości, zwłaszcza od napojów alkoholowych, papierosów, nadmiaru komputera / telefonów czy telewizora oraz innych używek. Tym bardziej, że od dzisiaj rozpoczyna się kolejny Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu i ducha pokuty. Dlatego postarajmy się , aby poprzez nasza abstynencję przyczynić się trzeźwości naszych Rodzin, Młodzieży i całego Narodu, a jednocześnie zadośćuczynić za grzechy pijaństwa.

Msze św. w środę popielcową odprawiane będą o g. 6:30, 8:00, 17:00, 18:00 oraz dodatkowo o g. 10:00 i 20:00. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie popiołu i na znak pokuty posypanie nim naszych głów. Serdecznie zapraszamy. W razie większej ilości wiernych Msze św. będą odprawiane zarówno w górnym jak i dolnym kościele.

We środę kancelaria nie będzie czynna.

Informujemy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 8:00 i po Mszy św. o g. 18:00 oraz dla dzieci o g. 16:30. Najbliższy piątek jest tez dniem modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o g. 17:00. Do udziału w tych pięknych tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych serdecznie zapraszamy nie tylko dorosłych, ale także młodzież i dzieci. Z tego względu od przyszłego tygodnia nie będzie w niedzielę dodatkowej Mszy św. o g. 17:00.

 W kiosku można nabyć nowe numery gazet i czasopism.

W dalszym ciągu zapraszamy do odpisu 1% podatku na rzecz naszej parafialnej Caritas. Odpowiednie druki są na stolikach. Emeryci biorą zarówno duży jak i mały.