Przeskocz do treści

Ks. Proboszcz na IV niedzielę Wielkiego Postu :: 22 marca 2020

Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo.
Pragnę tą drogą przekazać kilka informacji dotyczących życia naszej Parafii.

Najpierw jeszcze raz dziękuję Państwu za zastosowanie się do różnych ograniczeń, zakazów i związanego z tym trudu życia codziennego. Ale to niestety konieczne. Dlatego jeszcze raz proszę, byśmy w tym czasie cierpliwie wytrwali. Bardzo dziękuję za modlitwę: tę w kościele podczas codziennej adoracji, ale zwłaszcza tę w domach.

W ubiegłym tygodniu na parafialnym facebooku uruchomiliśmy transmisję codziennej Mszy św. o g. 18.00. Zachęcam więc do włączania się w nią poprzez wspomniane media. Codzienne Księża i Siostry modlimy się o g. 20.30, odmawiając różaniec, Kompletę i jasnogórski Apel. Włączcie się duchowo do tej modlitwy.

Bardzo dziękuję za okazywane na różne sposoby (telefon, sms, e-mail, Facebook) wyrazy troski i życzliwości.

W tym tygodniu miały się rozpocząć w naszej Parafii wielkopostne rekolekcje. Z wiadomych przyczyn się nie odbędą, ale można znaleźć (informacje na naszej stronie) rekolekcje przekazywane przez media. W przyszłym tygodniu będzie je głosił także Biskup Michał Janocha. Zachęcam do aktywnego uczestniczenia w nich.

We środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dla wielu to czas włączania się w dzieło duchowej adopcji. Można się w nią włączyć nie tylko uroczyście, ale także indywidualnie. Zachęcam do tej pięknej modlitwy w obronie dzieci poczętych, a nienarodzonych [plik PDF].

Nasz kościół już od wielu lat wyznaczony został na tzw. Kościół stacyjny. W tym roku przypada on 28 marca (sobota). Oczywiście wszystkie nabożeństwa wspólnotowe (poza Mszami) zostały zawieszone, ale istnieje możliwość adoracji indywidualnej i modlitwy. Tych, którzy pozostają w domach zachęcam do duchowej łączności.

Moi drodzy.
Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedziela „laetare” (radości). Pokazuje, że Wielki Post niebawem się skończy i przyjdzie radosny Wielkanocny poranek Zmartwychwstania. Wierzę, że niebawem nasz wyjątkowy i szczególny „Wielki Post” niebawem się skończy i jako Wspólnota Parafialna staniemy Przed Panem, by śpiewać radosne Alleluja. Tego wszystkim z całego serca życzę. A tymczasem trwajmy na modlitwie w duchowej łączności. Nie jesteśmy sami, jest z nami Jezus Chrystus, dźwigający swój i nasz krzyż, ale On prowadzi do zwycięstwa. Wraz z wszystkimi Kapłanami i Siostrami pamiętam o Was w modlitwie i serdecznie pozdrawiam.

Ks. Jan Szubka - proboszcz