Przeskocz do treści

Ogłoszenia na III niedzielę zwykłą – 27 stycznia 2019

 1. Przypominamy, że w dniach 22 – 27 stycznia br. odbywają się w Panamie 34. Światowe Dni Młodzieży. W dniu dzisiejszym Ojciec Święty Franciszek odprawi uroczystą Mszę Świętą na zakończenie 34. ŚDM. W łączności z obchodami ŚDM 2019 DZISIAJ w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się Spotkanie młodych, które rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy około 22.00. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z emitowaną homilią Papieża Franciszka. Do udziału w tych uroczystościach zaproszeni są: młodzież, duszpasterze i wierni naszej archidiecezji.
 2. Jutro wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła. Swoje imieniny obchodził będzie p. Tomasz, nasz organista. Polecamy Go modlitwie Wspólnoty Parafialnej.
 3. W sobotę, 2 lutego br. obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia dobremu Bogu za powołania do życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania do zakonów. PAMIĘTAJMY SZCZEGÓLNIE O NASZYCH SIOSTRACH KATARZYNKACH.
 4. Przypominamy, że tego dnia o g. 16.30 klerycy Seminarium Redemptoris Mater wystąpią z koncertem kolęd z całego świata. Bardzo serdecznie zapraszamy. Z tej racji nie będzie Mszy św. o g. 17.00. Będzie natomiast dodatkowa Msza św. o g. 10.00. Pozostałe Msze św. jak w dzień powszedni. Po Mszy św. o g. 8.00 spotkanie i modlitwa Kołek Różańcowych.
 5. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.
 6. Rozpoczyna się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do odpisu 1% na Caritas. Bliższe informacje można znaleźć na karteczkach przy wyjściu z kościoła.
 7. W kiosku można nabyć nowe numery gazet i czasopism katolickich, a pod chórem gazetkę parafialna.
 8. PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:
  ul. M. Dąbrowskiej 21 – poniedziałek – 28 stycznia
  ul. M. Dąbrowskiej 23 – wtorek – 29 stycznia. Za dotychczasowe miłe przyjęcie serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za złożone ofiary. Dodatkowe zgłoszenia Księża ustalą telefonicznie w najbliższych dniach.
 9. Mieszkańców, których nie udało się dotychczas odwiedzić przepraszamy, ale postaramy się to uczynić w przyszłym sezonie.