Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XVII niedzielę zwykłą – 29 lipca 2018

W ŚRODĘ przypada kolejna rocznica powstania warszawskiego. Podczas Mszy św. będziemy się modlić za powstańców, w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.

W CZWARTEK we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust tzw. porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu przypada też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W SOBOTĘ wspomnienie św. Jana Vianeya, Patrona Proboszczów. W piątek też spowiedź przed każda Mszą św. Nie będzie Mszy sw. o g. 17.00. w sobotę po Mszy sw. o g. 8.00 modlitwa różańcowa i wymiana tajemnic.

Przypominamy, że zgodnie z decyzja Episkopatu Polski miesiąc sierpień ze względu na rocznice niezwykle ważnych wydarzeń w naszym kraju został po raz kolejny ogłoszony miesiącem trzeźwości. Przez swoja abstynencję włączmy się w to wspaniałe dzieło.

Jak widać zostały zakończone prace związane z malowaniem górnego kościoła. Wszystkim więc, którzy w tym przedsięwzięciu maja udział, chcemy serdecznie podziękować. Dodać należy, że pomalowano przeszło 3600 m powierzchni, zużyto ponad 500 l farby firmy Baekers oraz prawie 200 l farby podkładowej.

Trwa w dalszym ciągu remont schodów do górnej i dolnej zakrystii. Natomiast w połowie sierpnia będą montowane witraże w prezbiterium.

Wczoraj rozpoczął się kolejny Kongres Młodzieży Polonijnej. Chcemy więc bardzo podziękować Rodzinom i poszczególnym Osobom, którzy przyjęli Młodzież na nocleg oraz Ks. Maciejowi za koordynacje tego zadania. Zakończenie Kongresu będzie miało miejsce w najbliższa niedziele w naszym kościele podczas Mszy św. o g. 10.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

Ze względu na pogodę (upały) Msze św. w dni powszednie będą, jak dotychczas, odprawiane w dolnym kościele (gdzie jest chłodniej).