Przeskocz do treści

Dawni rezydenci

ks. Piotr Jarota

Ks. Piotr pochodzi z diecezji łowickiej. Świecenia kapłańskie przyjął z rąk ks. bpa Andrzeja Dziuby 1 czerwca 2013 roku. Po roku pracy jako wikariusz w macierzystej diecezji został skierowany na studia - prawo kanoniczne na UKSW.

W naszej parafii posługiwał od 16 sierpnia 2014 do końca czerwca 2020 roku. Od 1 lipca 2020 r. wikariuszem w par. Świętego Ducha w Łowiczu.

Imieniny: 29 czerwca, w uroczystość śś. Apostołów, Piotra i Pawła.

ks. Maciej Jaszczołt

Ks. Maciej otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. kard. Kazimierza Nycza dn. 2 czerwca 2012 roku. Przybył do nas z parafii św. Mikołaja, Biskupa i Męczennika w Tarczynie -  swojej pierwszej parafii, w której przez 3 lata posługiwał jako wikariusz. Został skierowany na specjalistyczne studia biblijne na UKSW w Warszawie.

Opiekował się grupą przygotowującą Światowe Dni Młodzieży 2016 w naszej Parafii, następnie młodzieżą z tej grupy pod nowym szyldem - Duszpasterstwo Młodych „Most Franciszka”). Ks. Maciej prowadził comiesięczne wykłady biblijne pt. „Biblia na Chomiczówce” i spotkania Kręgu Biblijnego Rodzin. Organizował i był przewodnikiem corocznych pielgrzymek do Ziemi Świętej.

W naszej Parafii posługiwał od 22 sierpnia 2015 do 24 sierpnia 2019 roku. Następnie posłany do parafii archikatedralnej, gdzie pełni funkcję wikariusza, katechety oraz kapelana szpitala.

Imieniny: 14 maja, w święto Św. Macieja Apostoła.

E-mail:
Facebook: www.fb.com/maciekjaszczolt

ks. Marcin Kłosowski

Ks. Marcin pochodzi z diecezji Gliwickiej, gdzie dn. 30 maja 2009 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Jana Wieczorka. Ostatnie 2 lata pracował w Lublińcu (40 km za zachód od Częstochowy). Został skierowany przez swojego ks. bpa na studia magisterskie do Warszawy z zakresu psychologii.

W naszej parafii posługiwał od 1 września 2011 do końca czerwca 2016 r.

Pełni funkcję Ks. Rezydenta i opiekuna grup parafialnych (m.in. Ruchu Światło-Życie).

Imieniny: 11 listopada, we wspomnienie Św. Marcina z Tours.

ks. Mirosław Kreczmański

Ksiądz Mirosław przyjął święcenia kapłańskie z rąk J.E. Kard. Prymasa Józefa Glempa w 1994 roku. Przez wiele lat był sekretarzem, a przez ostatnie 4 lata kapelanem ks. Kardynała Józefa Glempa.

Od października 2010 r. ks. Mirosław jest rezydentem naszej parafii. Obecnie podejmuje studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie filologii polskiej. Do połowy 2013 r. pełnił również funkcję dyrektora Biblioteki Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

ks. Mirosław posługiwał nam do końca czerwca 2015 roku. Od 28 czerwca tego roku jest proboszczem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce w Warszawie.

Imieniny: 16 maja, czyli w uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i Archidiecezji Warmińkiej.

Ks. Paweł Muranowicz

Ks. Paweł jest kapłanem diecezji łowickiej. Podejmuje studia doktoranckie
z mediów na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego.

W naszej parafii od 1 września 2013 do początku lipca 2014 r.

Imieniny: 29 czerwca, w uroczystość ŚŚ. Piotra i Pawła.

ks. Piotr Ochotny

Ks. Piotr Ochotny pochodzi z diecezji włocławskiej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. bp. Wiesława Meringa w 2010 r.

Po dwóch latach pracy duszpasterskiej we Włocławku, został skierowany na studia doktoranckie do Warszawy z zakresu filozofii przyrody.

W naszej parafii posługiwał od października 2012 do czerwca 2014 roku. Pełnił funkcję Ks. Rezydenta i opiekuna grup parafialnych.

Imieniny: 29 czerwca, w uroczystość ŚŚ. Piotra i Pawła.

ks. Krzysztof Naczk

Urodzony 13 kwietnia 1979 roku w Sierakowicach na Kaszubach. Święcenia kapłańskie otrzymał 5 czerwca 2005 roku w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Przez 2 lata pracował jako wikariusz w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Człuchowie.

W 2007 roku skierowany na studia doktoranckie z zakresu teologii moralnej oraz magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2009 roku był także słuchaczem studium psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji.
W międzyczasie pracował jako psycholog i psychoterapeuta w Katolickim Ośrodku Pomocy Psychologiczno-Pastoralnej „Dewajtis” w Warszawie.

Po powrocie do macierzystej diecezji pelplińskiej jest rezydentem w parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, a także pełni funkcję dyrektora Centrum Psychologiczno-Pastoralnego "WIĘŹ" w Tczewie.

W naszej parafii był rezydentem asystentem kościelnym w latach 2007-2013:
- Koła Przyjaciół Radia Maryja
- Róż Różańcowych i Bractwa Szkaplerza Świętego
- młodzieżowej wspólnoty Ruchu Światło-Życie
- grupy modlitewnej "La Pieta"