Przeskocz do treści

Komunikat Ks. Proboszcza :: 24 marca 2020, g. 19:00

Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo,

Kolejny raz tylko ta drogą mogę kontaktować się z Wami. Niestety, jak zapewne wiemy, dzisiaj Rząd zarządził kolejne ograniczenia we wzajemnych kontaktach. Dotyczą one też naszej obecności w kościele. Na każdej Mszy świętej może być nie więcej niż 5 osób. Dlatego bardzo proszę: ZOSTAŃCIE W DOMU (dotyczy to także pogrzebów, więc prośba do najbliższej Rodziny Zmarłego, aby o to zadbała). Brzmi to jak paradoks, gdy mówię to jako proboszcz, ale tylko wtedy możemy sobie wzajemnie pomóc. Nie kalkulujmy, że może tylko ja i nikt więcej nie przyjdzie - „Będę lepszy i sprytniejszy”. Dbajmy o siebie nawzajem. Msze święte będą sprawowane o wyznaczonych porach.

Łączmy się duchowo (zwłaszcza Ci z Państwa, którzy zamawiali Msze święte). Korzystajmy z tzw. Komunii Duchowej (pisałem o niej wcześniej). Każdego dnia Msza święta o g. 18.00 jest transmitowana na parafialnej stronie na Facebooku (dostęp bez logowania). W niedziele będzie także transmisja z wizją (pracujemy nad tym).

Moi Kochani, to dla nas wszystkich bardzo trudny czas. Ale powtarzam: „nie jesteśmy sami - jest z nami Pan Jezus”, a zbliżające się Święta Paschy pokazują, że może On zwyciężyć wszelkie przeciwności, choroby, a nawet śmierć. Więc w górę serca!

Razem z Kapłanami i Siostrami codzienne o Was pamiętam - nie tylko w wieczornej modlitwie. I z nadzieją czekam, że przyjdzie radosny czas, gdy w wypełnionym po brzegi kościele będziemy śpiewać dziękczynne „TE DEUM”.

Wasz proboszcz - ks. Jan Szubka