Przeskocz do treści

IV niedziela zwykła – 10 marca 2024

1/ DZISIAJ:
Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne - zobacz szczegóły. Zachęcamy do licznego udziału w tych ważnych wydarzeniach. W czasie rekolekcji kancelaria będzie nieczynna.

Przy okazji serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które w ostatnim tygodniu uczestniczyły w rekolekcjach. Dziękujemy także dyrekcji szkół, wychowawcom, kapłanom, katechetom i nauczycielom za opiekę nad dziećmi.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie Braci z Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus. Zapraszamy także innych mężczyzn. Natomiast po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza nt. Sakramentu małżeństwa: Pomysł Boga - realizacja człowieka.

2/ Na stolikach są do pobrania materiały do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa za dzieci, których życie jest zagrożone jeszcze przed urodzeniem. Nasza modlitwa może pomóc w uratowaniu wielu istnień ludzkich.

3/ Także na stolikach są nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła można nabyć gazetkę parafialną.

Zachęcamy również do nabywania świec wielkanocnych Caritas. Ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej Parafii.

4/ We środę przypada 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka i wybory Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcamy wiec do modlitwy w intencji Ojca Świętego i Światło Ducha Świętego dla Biskupów.

5/ W najbliższą sobotę - 16 marca - nasz kościół parafialy będzie tzw. kościołem stacyjnym dla całej Warszawy - zobacz szczegóły.

6/ Zgodnie z prośbą Arcybpa St. Gądeckiego zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie trwała od soboty, 16 marca do niedzieli, 24 marca br., czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25
marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, po nim modlitwy nowennowe. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. W naszej Parafii przez te dni zapraszamy na Apel o godz. 21:00 przy Figurze Matki Bożej Niepokalanej (przy grocie).

7/ W tym tygodniu nie będzie spotkania dla Dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodziców. Rodziców bardzo
zachęcamy natomiast do udziału w rekolekcjach.

8/ Wzorem lat ubiegłych Parafia nasza przygotowuje palmy na Niedzielę Palmową. Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej będą je rozprowadzać w niedzielę palmową na terenie przykościelnym. Dochód z palm przeznaczony będzie na potrzeby Parafii.

9/ Informujemy, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w WILGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO liturgia sprawowana będzie o godz. 19:00. Już dzisiaj do udziału w tym najważniejszym wydarzeniu roku liturgicznego serdecznie zapraszamy.