Przeskocz do treści

IV niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022

1/ Przypominamy,
że dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje. Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. O godz. 17:00 kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W poniedziałek, wtorek i środę Mszę święte z nauką rekolekcyjną o g. 8:00, 10:30 (!), 17:00, 18:00 i 20:00. Przypominamy, że ze względu na rekolekcje dla dzieci w tym samym czasie Msza św. przedpołudniowa odprawiana będzie o g. 10:30, a nie o 10:00 jak dotychczas.

Spowiedź każdego dnia przed i w czasie każdej Mszy św.

2/ Informujemy,
że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z racji rekolekcji kancelaria do środy włącznie nie będzie czynna.

3/ Przed kościołem i w kiosku można nabywać wielkanocne świece Caritas. Zapraszamy także do nabywania prasy i gazetki parafialnej.

4/ Po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza nt. „Kto nas nauczy moralności”. Zapraszamy.

5/ W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej, Komunii św. wynagradzającej i nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6/ Podobnie jak w latach ubiegłych nasz kościół został wyznaczony na tzw. kościół stacyjny. Z tej racji w SOBOTĘ będą odprawiane w naszej Parafii dla całej Warszawy specjalne wielkopostne nabożeństwa, do udziału w których serdecznie zapraszamy. Porządek:

12:00 – Anioł Pański i Różaniec,
15:00 – Koronka i Droga Krzyżowa,
19:00 – Gorzkie Żale,
20:00 – Msza święta z udziałem Wspólnot Drogi Neokatechumenalnej naszej Parafii (z dodatkowymi elementami w liturgii).

Pozostałe Msze św. będą sprawowane wg porządku powszedniego. Przez cały dzień będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu (poza Mszami) i spowiedzi świętej.

7/ Zapraszamy Rodziny z dziećmi na Warsztaty Wielkanocne, na których każda rodzina będzie mogła własnoręcznie wykonać makietę Grobu Pańskiego oraz poznać pomysły na owocne przeżycie Triduum Paschalnego w gronie rodzinnym.
Warsztaty odbędą się w formie on-line w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 16:00 Wszystkie szczegóły organizacyjne i informacje na temat zapisów znajdują się na stronie parafialnej i na stronie na facebookowej Parafii.

8/ Wszystkim ofiarodawcom (zwłaszcza z ostatniego czasu) za wszelkiego rodzaju ofiary składane tu w kościele, czy też na konto parafialne i Caritas naszej Parafii składamy serdeczne podziękowania.

Dziękujemy także wszystkim, którzy od piątku przez cała dobę trwali na modlitwie za Ukrainę i pokój na całym świecie w ramach akcji „Adoracja bez granic”.